SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’de haftanın panoraması

Sezon başından bu yana eleştirilen Fenerbahçe'nin hocası Vitor Pereira, sonunda muradına erdi ve takımı liderlik koltuğuna oturdu. "Sezon sonu görüşürüz" diyordu, şimdilik haklı çıktı.

Güncellenme: 11:01, 02/12/2015
Süper Lig’de haftanın panoraması

AMK SPOR / GAZETE

Sezon başından beri eleştirilmesine karşın hep “Devre arasına lider gireceğiz. Neler olacağını sezon sonunda göreceksiniz” diyerek rakiplerine ve herkese meydan okuyan Vitor Pereira'nın Fenerbahçe’si, Trabzonspor galibiyetiyle zirveye yerleşti. İlk haftalarda kadro seçimleri, oyun kurgusu, sergilenen futbol ve değişiklikleri bile eleştirilen Portikizli hoca sonunda muradına erdi. Son 5-6 maçtır performansını yükselten Kanarya, Trabzon'a 90 dakika adeta top bile göstermedi. UEFA Avrupa Ligi'nde de gruptan çıkma adına önemli bir avantajı olan sarı-lacivertliler, sezon başından beri beklenen havayı iyice yakalamış durumda.

Beşiktaş, Süper Lig'in 2. haftasındaki Trabzon sınavından sonra ilk kez Akhisar önünde yenilgi yaşadı. Ancak rakibi karşısındaki futbolu, taraftarlarına bile “Yenileceksen de böyle yenil” dedirtti. Rakip kaleyi adeta ablukaya alan kartal, “Olmayınca olmuyor” sözünü bir kez daha doğruladı. Futbollarını yeniden gollerle süslemeye başladıklarında her şey eskiye dönecektir. Geçen hafta da ‘Akhisar gerçeği' diye değinmiştik. Akigolar, Beşiktaş galibiyetiyle iyi yolda olduklarını kanıtlayıp, ligde 3. sıraya yükselmeyi başardı. Bravo akhisar, bravo Cihat arslan.

‘ESkİ tas eski hamam' görüntüsünü Kasımpaşa maçında da sergileyen Galatasaray'a, ilk maçında Mustafa Denizli de ‘aranan kan' olmadı. Gerçi Denizli, 2 idmanla takımın başında sahaya çıksa da camianın beklediği değişim ve patlamanın sinyalini veremedi. Türkiye'nin %51'i “Denizli bu işi başarır” dese de işinin bir hayli zor olduğu çok aşikâr ama Denizli bu, hiç belli olmaz.

Haftanın futbolcusu: Fenerbahçe’nin Trabzonspor mücadelesinde elde ettiği galibiyette en büyük payın sahibi olan isim, hiç kuşkusuz Nani’idi. Portekizli yıldız, karşılaşmayı 1 gol ve 1 asistle tamamlarken, maç içindeki etkili futboluyla da ön plana çıktı, haftanın ‘şeref kürsüsüne' çıkan isim oldu.

GOL KRALLIĞI ETO'O (Antalya):11 GOMEZ (Beşiktaş):9 RODALLEGA (Akhisar):8 KWEUKE (Ç.Rize):8

ASİST KRALLIĞI GÖKHAN T.(Beşiktaş):5 OĞUZHAN (Beşiktaş):5 EREN (Ç.Rize):5 TRAORE (T.KONYA) QUARESMA, OĞUZHAN(BEŞİKTAŞ) MİJALOVİC (KAYSERİ) SALİH (TRABZON) LAWAL (ESKİŞEHİR)

KIZARANLAR AROKOYO, CHİBUİKE(G.ANTEP), ALPER (TRABZONSPOR)