SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Kevin Grosskreutz krizi

Galatasaray'da Burasspor maçının hazırlıkları devam ederken, teknik direktör Mustafa Denizli, basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında Alman orta saha oyuncusu Kevin Grosskreutz'un takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Denizli, Alman futbolcu ile sabah bir görüşme yaptığını belirterek, "Grosskreutz Galatasaray'dan ayrılmak istediğini bildirdi" dedi. Alman futbolcu takımın bugünkü antrenmanına çıkmadı.

Güncellenme: 15:22, 02/12/2015
Galatasaray’da Kevin Grosskreutz krizi

Sohbet toplantısında, “Bizim için hedefler başladığımız gün gibi hangi hedefleri koyduksak üzerine koymaya devam ediyoruz.” diyen tecrübeli teknik adam Denizli, şunları söyledi:

“Önümüzdeki günlerde kadroyu daha iyi değerlendirme fırsatım olacaktır. Her geçen saat daha olumlu olarak devam edecektir. Önümüzdeki günlerde Kevin Grosskreutz yeni transferimiz ama yarıya kadar oynama imkanı olmadı. Pazartesi günü kendisiyle tanıştık. Oturduk sohbet ettik. Bu programın hangi zor ve kolay tarafları olduğunu konuştuk. Programlarla ilgili 1 Ocaka’a kadar bu şekilde devam edeceğini söyledi. Ocak ayının 9’u itribariyle maçlarımız başlıyor. Programda değişiklik yapalım istedim. Bu hafta ve önümüzdeki hafta.

“ALMANYA’YA DÖNMEK İSTİYOR”

Bu sabah tesislere geldiğimde benim odamın yanındaki odada oturuyordu. Kendisi bu gidiş gelişlerin zor olduğunu ve esas problemin bu olduğunu söyledi. ‘Ben ailemden yalnız kalamam burada devam edemem’ dedi. Bunlar genç insanlar fikirleri değişebilir. Kendisi burada olabilme konusunda ve gitme konusunda kararsız. Bunları paylaştık. Kendisi çalışmamıza iştirak etmedi. Almanya’ya dönmek istiyor. Benimle birlikte devam eden futbolcularım için önemli olan benimle birlikte olmak ve benim gibi düşünerek çalışmaları yürütmektir. Burada olmaktan mutlu olmaktır. Burada bir eksiklik olursa bireysel performansı olumsuz etkilenir. Burada biz en iyi ortamı oluşturmak zorundayız. Bana yarın gelip ‘Dün psikolojim böyleydi’ diyebilir.”

Yayınlanma Tarihi:12:50,