SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Fenerbahçe maçında hükmen yenik sayılmasıyla ilgili olarak Fatih Altaylı çarpıcı bir değerlendirme yaptı ve sarı­kırmızılılara “Gerekirse ligden çekilin” dedi.

Kadınlar Basketbol Ligi’nde Galatasaray’ın Lynetta Kizer’i oynatmasının ardından kazandığı Fenerbahçe maçında hükmen mağlup sayılmasını sarı­kırmızılı camianın eski yöneticilerinden Fatih Altaylı değerlenirdi.

Fatih Altaylı, potadaki hükmen mağlubiyet sonrası TBF’yi yerden yere vurdu, Sarı­Kırmızılı camiaya seslendi. Altaylı, “Basketbol Federasyonu, Türkiye'deki en kötü federasyon. Aldığı karar da saçmalığın daniskası. Federasyon lisansı vermiş. Galatasaray da o lisansla kızı oynatmış. Basketbol Federasyonu'nda bir katre utanma olsa istifa eder. Gerekirse Galatasaray takımı ligden çekilmeli” dedi.

İşte Fatih Altaylı’nın o sözleri:

“GEREKİRSE GALATASARAY LİGDEN ÇEKİLMELİ”

­ Basketbol skandalı için neler söyleyeceksiniz? F.Bahçe'nin itirazının normal olduğu ama G.Saray'ın da bu konuda suçsuz olduğu öngörüsü hakim. Bir federasyon kuralı bilmeden nasıl lisans verebilir?

“Basketbol Federasyonu, Türkiye'deki en kötü federasyon. Aldığı karar da saçmalığın daniskası. Federasyon lisansı vermiş. Galatasaray da o lisansla kızı oynatmış. Sonra federasyon “Bizi hata yaptık” diyor ve federasyonun hatasının cezasını Galatasaray çekiyor. Bunu anlamak mümkün değil. Galatasaray bunu dava konusu yapmalı. Basketbol Federasyonu'nda bir katre utanma olsa istifa eder. Bana sorarsanız, Galatasaray taraftarı Basketbol Federasyonu önünde gösteri yapmalı ve gerekirse Galatasaray takımı, ligden çekilmeli. Böyle bir rezalet olmaz. Utanmazlığın böylesini görmedim de duymadım da.”

Habertürk