SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe geri adım atmadı

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Basketbol Tarafından Galatasaray Kadın Basketbol Takımı ile oynanan maçın tekrarlanması teklifini kabul etmedi.

Güncellenme: 22:11, 02/12/2015
Fenerbahçe geri adım atmadı

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF), ‘mevzuata aykırı oyuncu oynattığı’ gerekçesiyle Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nı Fenerbahçe maçında 20-0 hükmen mağlup saymasının perde arkasından çok ilginç olaylar çıktı. Fenerbahçe Kulübü’nün, maçı tekrar oynama teklifini kabul etmediği öğrenildi.

Galatasaray’ın ABD’li oyuncusu Lynetta Kizer’a TBF görevlisi tarafından hatalı lisans verildiğini öğrenen TBF Başkanı Harun Erdenay, orta yolu bulmak için harekete geçti. Önce sarı-kırmızılı yöneticilerle görüşen Erdenay, “Maçı yeniden oynar mısınız?” diye sordu. Galatasaray yöneticileri karşılaşmayı 76-72’lik skorla kazanmış olmalarına rağmen yeniden oynamayı kabul etti.

FENERBAHÇE GERİ ADIM ATMADI

Erdenay daha sonra Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve asbaşkan Mahmut Uslu ile görüştü. Ancak sarı-lacivertliler, “Kurallar ortada. Bizim hükmen galip ilan edilmemiz gerekiyor” cevabını verdiler.

Bütün çabalarına rağmen sarı-lacivertlileri ikna edemeyen Erdenay, daha sonra TBF Yönetim Kurulu’nu topladı ve kural kitabında yazan ‘hükmen mağlubiyet’ kararını aldı.

Hürriyet