SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay yendi, saçlar gitti

Spor Toto 3'üncü Lig 1'inci Grup takımı Altay'da her galibiyetten sonra bir yöneticinin saçlarını kazıtması geleneğinde son kurbanı, Başkan Cihangir Marmara oldu.

Güncellenme: 12:09, 02/12/2015
Altay yendi, saçlar gitti

Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grup takımı Altay’da her galibiyetten sonra bir yöneticinin saçlarını kazıtması geleneğinde son kurbanı, Başkan Cihangir Marmara oldu.

Pazar günü lider Büyükmşehir Belediye Erzurumspor ile oynanan maçtan önce kazanmaları halinde saçlarını 3 numaraya vurduracağını söyleyen Başkan Marmara, 3-2’lik galibiyetin ardından sözünü tuttu. Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde yöneticilerin ve futbolcuların önünde berber koltuğuna oturan Cihangir Marmara’nın saçlarını, takım kaptanlarından Bedri Can kesti. Bedri Can’ın traşın ortasında, “Makinenin şarjı bitti” esprisi üzerine Asbaşkan Alex Padulano, 100 TL makas parası verdi.

Daha önce bir kez 7 yaşında, bir defa da askere gittiğinde saçlarının isteği dışında kesildiğini ifade eden Başkan Marmara, şunları söyledi:

“İkisinde de zorunlu olarak saçlarım kesilmişti. İlk defa isteyerek, kendi rızamla burada saçlarımı kestiriyorum. Gülerek bu sandalyele oturuyorum. Ben size, bu kulübe ve bu yönetime inancımdan bunu yapıyorum. Bu gelenek devam edecek. Herşeyimizle sizinle beraberiz. Birbirimizi inanalım yeter.”

Saç kestirme sırasının Asbaşkan Ercüment Atik’e geldiği, eski Başkan Sabri Sevenoğlu’nun da takımın lider olması halinde saçlarını kestirme sözü verdiği bildirildi.

7 YÖNETİCİNİN SAÇLARI KESİLDİ

Bu sezon oynadığı 16 maçta 7 galibiyet alan Altay’da 7 yöneticinin saçları kesildi. Maltepespor, Yeşil Bursa, Cizrespor, Gölbaşıspor, Erzin Belediyespor, Kırıkhanspor ve BŞB Erzurumspor’u mağlup eden siyah-beyazlılarda sırasıyla Ali Arslan, Alex Padulano, Celal Kiter, Cemil Kaya, Cüneyt Oğuz, İrfan Aysal ve son olarak Cihangir Marmara saçlarını kaybetti.

BECKER’LE ANLAŞMA

Altay yönetimi, Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi’nde mücadele eden Becker 35 Albatros’la dostluk protokolü imzaladı. Anlaşmaya göre siyah beyazlılara reklam panosu desteği verecek olan Becker, ayrıca Tevfik Fikret Lisesi Spor Salonu’nda Altay’ın kadın basketbol takımlarına antrenman yapmasını sağlayacak. Buna karşılık Altaylı taraftarlar, Becker 35 Albatros’a tribün desteği sağlayacak. Protokolü Altay Başkanı Cihangir Marmara ve Becker Başkanı Volkan Kebir imzaladı.