SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adanaspor’da hedef Süper Lig

Teknik direktör Engin İpekoğlu Adanaspor'a gelirken başkan Bayram Akgül ile Adanaspor'u Süper Lig'e nasıl çıkartacaklarının hesaplarını yaptıklarını söyledi.

Güncellenme: 15:03, 02/12/2015
Adanaspor’da hedef Süper Lig

PTT 1’inci Lig takımlarından Adanaspor, perşembe günü sahasında Diyarbekirspor ile oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası 3’üncü Eleme Turu maçının son hazırlaklarını Gençlik Stadyumu’nda yaparken, teknik direktör Engin İpekoğlu, kupa maçını kazanarak gruplara kalmak istediklerini söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplara kalma adına Diyarbekirspor ile önemli bir maça çıkacaklarını belirten İpekoğlu, “Rakibimizi küçümsemiyoruz. İyi hazırlandık ve mutlak galibiyet alarak gruplara adımızı yazdırmak istiyoruz. Kupa müsabakalarının getirisinin kulüp için önemli. Kupa da gruplara kaldığımız takdirde bunun maddi ve manevi getirisi olacağı düşüncesindeyiz. Gruplarda en az 2 süper lig takımı rakibimiz olacak. Bu durum kent ve camia için bir heyecan yaratabilir. Dolayısıyla kupayı kulüp olarak önemsiyoruz” dedi.

TRANSFERDE ANLAŞTIĞIMIZ KİMSE YOK

Şu an için transfer konuşunda hiç bir futbolcu ile kulüp olarak anlaşmadıklarını da ifade eden İpekoğlu, “Şuan için anlaştığımız kimse yok. Transfer dönemi durumumuza ve kadromuza bakacağız. Buna göre bir yol haritası çizip o doğrultuda hareket edeceğiz. Transferi belirleyecek olan da şuan ki mevcut futbolcularımızdır” diye konuştu.

LİGDE HEDEF SÜPER LİG

Adanaspor’a gelirken başkan Bayram Akgül ile Adanaspor’u Süper Lig’e nasıl çıkartacaklarının hesaplarını yaptıklarını ve bu hesaplar içerisinde görüştüklerini söyleyen İpekoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu doğrultuda Adanaspor takımına geldim. Onun için hedefimiz kesinlikle alt sıralar değil, tabiki futbolda herşey mümkün ama olabildiğince en üst sıralara kadar çıkmayı düşünüyoruz. Önemli olan bunu söylemde bırakmak değil eyleme dökmek gerekir. Bunu sadece biz değil, şu anki mevcut kadromuz ve bundan sonra aramıza katılacak olan futbolcular ile birlikte inşallah bunu başarırız.