SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ruslar ‘gelmeyeceğiz’ dedi CEV bekliyor!

Rusya Voleybol Federasyonu, Türkiye'de Arkasspor ve Ziraat Bankası ile Avrupa kupası maçları oynayacak olan Belegorie Belgorod ve Dinamo Moskova takımlarını göndermeyeceğini açıkladı. CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) ise maçları iptal ettiğini belirtti. Karşılaşmalar oynanacak mı, yoksa takımlarımız hükmen galip mi ilan edilecek ilerleyen günlerde belli olacak.

Güncellenme: 13:50, 01/12/2015
Ruslar ‘gelmeyeceğiz’ dedi CEV bekliyor!

Rusya Voleybol Federasyonu, Erkekler Şampiyonlar Ligi'nde Ziraat Bankası ile Arkas Spor'un rakiplerinin Türkiye'deki maçlarına gelmeyeceklerini açıkladı. Bugünkü Arkas Spor – Belogorie Belgorod ve yarınki Ziraat Bankası – Dinamo Moskova maçlarının iptal olduğunu da CEV tarafından yazılı bildirdi.

Rusya Voleybol Federasyonu; “Maçlar başka bir tarihte tarafsız sahada oynansın” talebinde bulundu. CEV ise en kısa zamanda toplanıp konuyu görüşecek. İki seçenek var; Hürriyet’in haberine göre; Ya temsilcilerimiz lehine hükmen galibiyet kararı çıkacak ya da maçlar ileri bir tarihe ertelenecek.

HALKBANK RUSYA’DA

Halkbank ise şu an Rusya'da… Zenit Kazan ile yarın oynayacağı maçın programında değişiklik yapılmadı. Statüye göre CEV’in Rus takımları için hükmen yenilgi kararı vermesi gerekiyor ancak Rus voleybolunun dünyaki yeri onları düşündürüyor! Geçtiğimiz yaz döneminde Rus Erkek Voleybol Milli Takımı'nın, Dünya Ligi'nden düşmesine rağmen FIVB, organizasyonun işleyişini değiştirip takım sayısını yükseltti ve Ruslar'ı ligde tutmuştu.

Yayınlanma Tarihi:10:14,