SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nani’nin gecesi

1 Aralık 2015

FENERBAHÇE Trabzonspor karşısında hak ettiği bir galibiyet aldı. Sarı-lacivertliler, kazanma arzusunu ilk düdükten bitime kadar sahaya yansıtan taraftı. Özellikle ilk yarıda çok yüksek tempoda oynadılar. Bu baskı beraberinde golü de erken getirdi. Nani'nin attığı gol hem hazırlanış hem de bitiriş olarak jeneriklere geçecek bir goldü. Aslında F.Bahçe, daha ilk yarıda maçı koparabilirdi. Özellikle Diego'nun kaçırdığı gol maçın kırılma anıydı. Brezilyalı ikinci yarıda da net bir fırsattan yararlanamadı.

FENERBAHÇE, takım halinde iyiydi ancak Nani'ye özel bir parantez açmak lazım. Portekizli, sarı-lacivertli forma altındaki en iyi oyununu sergiledi. Attığı gol usta işiydi. Fernandao'ya yaptığı asist ise adrese teslim… Zaten son haftalarda yükselen bir form grafiği vardı, bu maçta da tavan yaptı.

TRABZONSPOR’A gelince; kazanmak adına hiçbir şey yapmadılar. Ne sahaya sürülen 11 doğruydu ne de yapılan oyuncu değişiklikleri. Bir tek ayakta kalan isim Cavanda'ydı. Cavanda, bordo-mavililerin daha farklı yenilmesini önleyen oyuncu oldu. Trabzonspor için tünelin ucunda ışık görünmüyor. Bir an önce toparlanmazlarsa durum vahim.

KARŞILAŞMANIN hakemi Deniz Ateş Bitnel, oyunun genelinde iyiydi. Alper'e gösterdiği iki kart da doğruydu. Tansiyonu yüksek maçı iyi yönetti, oyunu güzel yorumladı. Kararlı ve kendine güvenli olması sahada futbolcuları etkiledi. Onlara güven verdi. Kısaca sonuca tesir edecek bir hata yapmadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek