SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu devre arasını bekliyor

Mersin İdmanyurdu’nda kötü gidişat Eskişehirspor karşısında da sürerken Kulüp Basın Sözcüsü Doç.Dr. Ayhan Erdem devre arasında yapacakları takviyelerle ligde kalacaklarını söyledi.

Güncellenme: 14:16, 01/12/2015
Mersin İdman Yurdu devre arasını bekliyor

Mersin İdmanyurdu'nda kötü gidişat Eskişehirspor deplasmanında da devam etti. Ligin dibindeki rakiplerine 3 golle boyun eğen kırmızı lacivertlilerde moraller iyice bozulurken Kulüp Basın Sözcüsü Ayhan Erdem, devre arasını beklediklerini söyledi. Aldıkları transfer yasağı sebebiyle lige takviye yapamadan başladıklarını ve bunun dezavantajlarını yaşadıklarını belirten Erdem, “Dezavantajlarını şuan yaşıyoruz. Ancak devre arasında yapacağımız nokta transferler ile ligde kalacağımızın herkesin bilmesini isterim. Çünkü Mersin İdmanyurdu büyük bir camia ve bu olumsuz durumdan kurtulacaktır.” şeklinde konuştu.

Kentin Mersin İdmanyurdu'na sahip çıkması gerektiğinin de altını çizen Erdem, “Hem sportif hem de maddi yönden çok kötü günler yaşadığmıız bir gerçek. Ancak bu olumsuzlukları hep birlikte yenebiliriz. Kamu kurum ve kuruluşlarından iş adamlarına taraftarından basınına kadar bir bütün olursak yeniden aydınlık günleri kucaklayabiliriz. Eğer bu takımı Süper Lig'de tutmak ve gelecek sezon da Süper Lig’de mücadele etmek istiyorsak herkesin taşın altına elini koyması gerek. Çünkü devre arasında ciddi tranfserler yapmamız lazım. Bu transferler için de ekonomik olarak güçlenmemiz gerek. Gelin birlik olalım ve takımımızı Süper Lig'de tutalım.” ifadelerini kullandı.