SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersel Uzgur: “Göreve her zaman hazırım”

Ertuğrul Sağlam'ın görevden ayrılmasından sonra kupa maçında takımın başında yer alan Ersel Uzgur, iddialara cevap verdi.

Güncellenme: 21:00, 01/12/2015
Ersel Uzgur: “Göreve her zaman hazırım”

Bursaspor Teknik Direktörü Ersel Uzgur, Türkiye Kupası 3. Turu'nda Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Utaş Uşakspor’u 3-0 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, Bursaspor için her zaman göreve hazır olduğunu söyledi.

Uzgur, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, “Bugün futbolcu arkadaşlarımızla konuştuklarımızı sahada yaptık. İştahlı ve kazanmayı istediler. İkinci yarı tempomuz biraz düştüyse de bu normal. Çünkü çoğu arkadaşımızın maç temposu yoktu. Ben bu maçta istediklerimi oyunculardan aldım.” dedi.

Bir gazetecinin, “Bursaspor’da teknik direktör arayışları var, sizin de adınız geçiyor, neler söylemek istersiniz?” şeklindeki sorusu üzerine, Uzgur şunları söyledi: “Bu konuyla alakalı bir şey söylemem yersiz. Şu anda benim görevim Galatasaray maçına Bursaspor’u en iyi şekilde hazırlamak ve orada iyi bir skor almak. Bu konular tartışılır ve konuşulur, en son sözü söyleyecek olan benim. Bursaspor için hayırlı olacağını düşünüyorum. Ben her zaman hazırım. Ama Bursaspor’un verdiği görev benim için şerefli bir görevdir. Ne görev verilirse onu en iyi şekilde yapmak istiyorum. Ben şimdi ne söylersem yanlış algılanabilir.

“GALATASARAY MAÇINDAN İYİ BİR SKORLA DÖNECEĞİZ”

Uzgur, bir gazetecinin Galatasaray maçıyla ilgili hedefini sorması üzerine, “Galatasaray, Beşiktaş ve diğer İstanbul takımları ile oynadığımız bütün maçlarda kafa kafaya bir mücadele oluyor. Bu maçta da aynısını takımın göstereceğini düşünüyorum. Oradan hep beraber iyi bir sonuçla döneceğimizi düşünüyorum. Benim bir şüphem yok.” diye konuştu.

AYDOSLU: RENK KATTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Utaş Uşakspor Teknik Direktörü Harun Aydoslu ise şunları söyledi: “Bizim seviyemizde olan bir takım için burada yer almak çok önemliydi. Önemli olan burada, çok istediğimiz halde olmadı, gruplara kalmaktı. Kolay olmayacaktı bizim için. Zor da oldu. Birinci devre yediğimiz basit gollerle demoralize olduk, yine de oyun disiplininden vazgeçmedik. İkinci devre daha doğru oynadık, pozisyon da bulduk. Gol de atabilirdik ama olmadı. Oynanan oyundan memnunum. Futbolcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Renk kattığımızı düşünüyorum.”