SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rus uçağının düşürülmesinin ardından gerilen Türkiye-Rusya ilişkileri, bir dizi ambargoyu da beraberinde getirdi. Türk futbolcu transferini yasaklayan bir kararnameye imza atan Rusya Spor Bakanı Vitaly Mutko, Türkiye’den taşeron şirketlerin de yer aldığı stadyum inşaatları konusunda açıklamalarda bulundu.

RUSYA’DAN TÜRK FUTBOLUNA AMBARGO

2018 FIFA Dünya Kupası çerçevesinde stadyum inşa eden Türk şirketlerinin Rusya’da çalışmalarına devam edeceklerini, çünkü mevcut iş kontratlarının olduğunu bildirdi. Mutko telefonla yaptığı açıklamalarda, “Tüm stadyum inşaatlarında müteahhitler Ruslar. Bazı projelerde taşeron firmalar Türk şirketleri olabilir. Eğer bu şirketlerin kontratları varsa, o zaman çalışılmaya devam edecekler. İleride yeni projelere imza atılmayacak fakat mevcut sözleşme varken bu sözleşmeler tekrardan değerlendirilmeyecek” dedi.

FIFA Dünya Kupası maçları, 14 Haziran-15 Temmuz 2018 tarihinde Rusya’nın Moskova, St. Petersburg, Kaliningrad, Kazan, Volgograd, Nizhniy Novgorod, Samara, Saransk, Ekaterinburg, Rostov na Donu ve Soçi'de olmak üzere 11 şehrinde bulunan 12 stadyumda düzenlenecek.

DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:10:39,