SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arkasspor ve Ziraat Bankası’nın CEV Denizbank Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde oynaması gereken maçlar, Rus takımlarının gelmeme kararı nedeniyle iptal edildi.

Türkiye ve Rusya arasında yaşanan siyasi krizin ardından, Rusya Voleybol Federasyonu’nun Belogorie’nin İzmir’e gitmesini yasaklamasıyla başlayan süreç, CEV’in (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) müsabakanın oynanmayacağını açıklamasıyla sona erdi.

Ziraat Bankası Erkek Voleybol Takımı’nın çarşamba günü Ankara’da Dinamo Moskova ile oynayacağı maç CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) kararıyla iptal edildi.

Kupada diğer temsilcimiz Halk Bankası ise yine Rus ekibi Rubin Kazan ile deplasmanda karşılaşacak. Temsilcimiz bu maç için Rusya’ya gitti.

Arkasspor Basın Sözcüsü Uğur Özden, “Yarın hakemlerle birlikte salonda hazır olacaktık, ancak bize sadece karşılaşmanın oynanmayacağını bildiren bir yazı geldi. Hükmen galibiyetimiz şu an için söz konusu değil. Müsabakanın ileri bir tarihe ertelenip ertelenmeyeceği konusunda da net bir bilgimiz yok. CEV’in kararını bekleyeceğiz. Şu anda sadece maçın oynanmayacağını biliyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:18:45,