SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Malzeme bu

30 Kasım 2015

Galatasaray’ın mevcut sorunları Mustafa Denizli ya da herhangi bir teknik direktörün hemen değiştirebileceği kadar basit değil. Kadro planlaması ve transferdeki yanlışların sonucunu olumsuz bir şekilde yaşıyor sarı kırmızılı ekip.

Aslında rakiplere göre önemli avantajlar da var. Örneğin Muslera ve Sneijder gibi iki dünya yıldızına sahip olmak bunlardan biri. Podolski, Burak, Selçuk ve Hakan inişli çıkışlı performanslar sergilese de genel anlamda fayda sağlayan tecrübeli isimler. Fakat asla kadroda olmaması gereken isimler hala forma şansı buluyor. Ama tek sorun bu değil. Özellikle savunmanın uyumsuzluğu ve genel olarak futbolcuların birbirleriyle olan ilişkilerinin her geçen hafta daha da bozulması net şekilde gözüküyor. Dikkat edin kaçan bir pozisyondan sonra mesela herkes birbirine kızıyor.

Böyle bir takımı devralan Mustafa Denizli'nin ilk maçında yapabileceği pek fazla hamle yoktu, saha içi dizilişinde değişikliğe gitmezken en önemli sürprizi Emre Çolak'ı ilk 11'e alarak yaptı. Hakan Balta'nın yeniden sol beke dönmesi tecrübeli hocanın bir diğer hamlesiydi. İkisi de umduğu neticeyi vermedi. Hakan Balta sürekli içeri doğru hareket edince Kasımpaşa sağ kanattan hep etkili geldi. Emre Çolak'ın pozisyonunu kaybetmesi ise Kasımpaşa'nın orta sahayı rahat geçmesini sağladı. 2. devre başında bu sefer Jose Rodriguez girdi o bölgeye ama değişen bir şey olmadı. Ev sahibi ekip tempoyu arttırdıkça Galatasaray karşılık vermekte çok zorlandı.

Elindeki kadro bu. Devre arasına kadar değişme şansı bulunmuyor. Mustafa Denizli'nin kötü performans gösteren oyuncuların yerine alternatifi yok. Bu süreçte yapabileceği tek şey takım içindeki arkadaşlığın ve uyumun gelişmesini sağlamak olabilir. Bunu da yapamazsa 2 haftaya şampiyonluk yarışından tamamen kopmuş bir Galatasaray görebiliriz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek