SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hacıosmanoğlu’na karşı birlik çağrısı!

Trabzonspor kongre üyesi Ekrem İmamoğlu, 5 – 6 Aralık’ta yapılacak kongre öncesinde adaylıklarını açıklayan Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta 'nın birleşmeleri gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 16:46, 30/11/2015
Hacıosmanoğlu’na karşı birlik çağrısı!

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve aynı zamanda Trabzonspor kongre üyesi Ekrem İmamoğlu, 5 – 6 Aralık'ta yapılacak kongre öncesinde adaylıklarını açıklayan Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta ‘nın birleşmeleri gerektiğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu, bu konuda bir süredir devam eden görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını açıkladı. Trabzonsporlu eski futbolcu İsmail Gökçek'i evinde ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı İmamoğlu, yaklaşık 15 yıldır ALS hastalığı ile mücadele eden eski sporcu Gökçek bir süre sohbet etme imkanı buldu.

Ziyaret çıkışında hafta sonu yapılacak olan Trabzonspor Kulübü Genel Kurulu öncesinde açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Trabzonspor’un şu andaki tek gündeminin, yapılacak seçimi hangi başkanın veya listenin kazanacağının değil, bütünleşme ve toparlanmanın olduğunu belirtti.

İmamoğlu, “Trabzonspor'un şu andaki pozisyonu durumu koltuk kavgasını kaldıracak bir durum değil. Futbolcular dağıldı ve tek tek gidiyor, sportif başarı kavramı ortadan kalkmış, tribünler boşalmış, mali açıdan durum feci hal almış, UEFA’dan men tehlikesi ensesinde hisseden bir durumda. Adata pozitif düşünebileceğimiz tek bir tarafı kalmamış vaziyette. Bu bakımdan bu kongre bir kaç adayın yarıştığı kongre olmamalı. Bu iki aday arkadaşımızın birleşmesi ve tek bir ruhla bu sürece damga vurmalarından yanayım. Aksi takdirde farklı bir netice ortaya çıkarsa her iki arkadaşımızda Trabzonspor tarihi boyunca yargılanırlar. Ama olgun bir karar verip birleşmeyle bu süreci desteklerler ise Trabzonspor tarihi boyunca da her zaman övgüyle bahsedilirler.” diye konuştu.

Birleşmenin her iki başkan adayı için tarihi bir fırsat olduğunu kaydeden İmamoğlu, “Birleşme olursa, bu Trabzonspor adayları için tarihi bir fırsat olur. Ben şu anda iki başkan adayını bu konuda muhatap kabul ediyorum. Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu mutlaka birleşerek seçime girmeli. Normal koşullarda böyle bir yarışa girilebilir ama bugün Trabzonspor için normal koşullar ortada yok.” açıklamasını yaptı.