SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in 12. haftasında Antalyaspor ile 3-3 berabere kalmasının ardından Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayıran ve teknik adam arayışlarına giren Galatasaray’da Mustafa Denizli göreve getirilirken, bu antrenör değişikliği Galatasaray'ı haberin zirvesine taşıdı. Türkiye Süper Ligi 2015-2016 sezonunda Kasım ayında basında çıkan haberlerde Galatasaray'daki teknik direktör değişikliği başta olmak üzere toplam 11.519 haber ile zirveye yükseldiği belirlendi.

Interpress'in yazılı basında yaptığı incelemeye göre, haberde ilk sırada yer alan sarı-kırmızılı ekibi, ikinci sıradan Süper Lig ve Avrupa Kupası maçlarında peşpeşe aldığı galibiyetlerle yeniden yükselişe geçen Fenerbahçe'nin 10.235 haber ile takip ettiği saptandı. Puan cetvelinde zirvede yeralan Beşiktaş ise toplam 8.833 haber ile üçüncü olurken, geride gelen ay Trabzonspor'da, son haftalarda üst üste aldığı mağlubiyetler sonrası antrenör değişikliği sonrası gündeme 7.967 haber ile geldi.

Süper Lig'de 12. hafta geride kalırken, bir türlü istikrarlı sonuçlar almayı başaramayan Bursaspor'un da 4.373 haber ile beşinci olduğu görüldü.

EN ÇOK İBRAHİM HACIOSMANOĞLU KONUŞULDU

Yapılan aynı araştırmada, geçtiğimiz ay spor sayfalarında en fazla konuşulan kulüp başkanları arasında, aldığı başarısız sonuçlar, yaşanan teknik dörektör değişikliği sonrası kongre kararı alan Trabzonspor'da yeniden başkanlığa aday olan İbrahim Hacıosmanoğlu toplam 1.458 haber ile birinci sırayı aldı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek 978 haberle ikinci, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise 784 haber ile üçüncü oldu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ise 656 haber ile gündeme geldiği ortaya çıktı.