SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Defansı aşamadı

30 Kasım 2015

BEŞİKTAŞ, karşılaşmanın ilk yarısında baskılı oynadı ancak rakibin kontra ataklarına yeterli önlemi alamayınca kalesinde golleri gördü. Bir de buna hem savunma hem de kaleci hataları eklenince bu sonuç kaçınılmaz oldu. Elbette kaleciler de hata yapabilir ancak tribünlerde bulunan taraftarların böyle bir hata yaptığı için kalecisini ıslıklaması bana göre doğru bir yöntem değil. Taraftar, böyle yaparak oyuncuların motivasyonunu düşürdü.

İKİNCİ yarıda siyah-beyazlılar sanki 2-0 öndeymiş gibi çok rahat oynadılar. Ne rakip kalede bir baskı oluşturabildiler ne de gol pozisyonu bulabildiler. Rakip kalede pozisyon bulamamalarındaki en önemli etkenlerden birisi de Akhisar savunmasının muhteşem oyunuydu. Lukac, kalesine gelen topların tamamını kontrol edip iyi karşıladı. Daoglou ise sezon başından bu yana izlediğim en iyi savunma performansını gösteren oyuncuydu. Ege temsilcisi bu performansın devamını getirebilirse ligde beklenenin çok üzerinde sıralarda sezonu bitirir. Özellikle Cihat hocayı kutluyorum.

AKHİSAR, akıllı bir oyunla istediğini aldı. Beşiktaş ise haftalardır düşüşte olan futbolunun faturasını ödedi. Karşılaşmanın hakemi Barış Şimşek'in kısa süre önce FIFA kokartı alındığı için morali çok bozuk. İyi de MHK, bu durumda olan hakemi liderin maçına niye verirsin? Başına iş mi almak istiyorsun? Şans hakemden yanaydı ki ne hakemi ne rakipleri zorladı. Enerjik müdahalede bulunamadı. Bu kafayla devam ederse Barış'ı parlak günler beklemiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek