SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son haftalarda çıkışa geçen Fenerbahçe'de savunmadaki başarısıyla öne çıkan Bruno Alves de alkış alanlar arasına girdi. Sezon başında defansta ağır kalması ve istikrarsız performansı gerekçesiyle eleştirilen Bruno Alves’in son durumu olumlu karşılandı.

Sarı-lacivertli forma altında 3. sezonunu geçiren Bruno Alves, hem yaşının 34'e dayanması hem de sıkça transfer haberlerine konu olması nedeniyle tepki topluyordu. Ancak haftalar geçtikçe kendini toparlayan tecrübeli futbolcu, ilk etapta Simon Kjaer ile uyumlu bir hava yakaladı. Tandemdeki uyum sayesinde başarılı bir görüntü çizen 34 yaşındaki oyuncu, risk oranını da azalttı.

Hamlelerinde daha sakin kalmaya gayret eden Bruno Alves'in pas oyununa uygun yapısı da dikkat çekiyor. Vitor Pereira'nın kaleden itibaren pasla başlatmak istediği oyunda, Portekizli savunmacının topu iyi kullanması da hanesine artı olarak kaydedildi.

LİDER BRUNO ALVES

Abdoulaye Ba'nın sakatlanmasından sonra 5 maçtır lig ve Avrupa'da formayı kapan Bruno Alves, takımının 4 galibiyet, 1 beraberlik alması ve sadece 1 gol yemesinde büyük pay sahibi oldu.

Ayrıca takıma liderlik etmeye de başlayan başarılı yıldız, genç isimlere ve takım arkadaşlarına sürekli uyarılarda bulunmayı ihmal etmiyor. Vitor Pereira ile de vatandaş olması sayesinde kolay diyalog kurabilen Bruno Alves, her türlü probleminde ya da danışmak istediği konularda da Pereira ile iletişime geçiyor.

Bruno Alves'in artan performansının altında EURO 2016'nın verdiği motivasyon da yatıyor. Tecrübeli stoper, 34 yaşına gelmesinden dolayı Fransa'daki turnuvaya büyük önem veriyor.

Sabah