SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga’da 21 Kasım tarihinde oynanan ve Barcelona’nın Real Madrid’i deplasmanda 4-0 gibi farklı bir sonuçla devirdiği ‘El Clasico’nun yankıları devam ediyor. Barcelona Kulübü, maçı değerlendiren Manolo Sanchis ve ‘Poli’ Rincon’un Neymar hakkındaki yorumları nedeniyle şikayette bulundu.

Real Madrid’in eski futbolcuları olan Manolo Sanchis ve ‘Poli’ Rincon’un nefreti körükleyici açıklamalarda bulunduğunu belirten Barcelona yönetimi, iki yorumcuya da ceza verilmesini istedi. Anti Şiddet Komisyonu’na başvuran Barcelona, yapılan yorumların Neymar’a diğer futbolcuların da benzer şiddeti göstermesinin önünü açtığını iddia etti.

Manolo Sanchis ve ‘Poli’ Rincon, Real Madrid’de forma giyen Isco’nun, Neymar’a attığı tekme ve gördüğü kırmızı kart sonrası herkesi şaşkına çeviren değerlendirmelerde bulunmuştu. Sanchis “Neymar oyuna geri dönüyor. Demek ki yediği tekmeler yetmemiş” derken ‘Poli’ Rincon “Eğer oynuyor olsam ben de kesinlikle Neymar’a tekne atardım. Kim olsa bunu yapardı” demişti.

DIŞ HABERLER