SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arkas Rus rakibini bekliyor

Arkasspor'un yarın İzmir'de Rus ekibi Belogorie ile yapacağı karşılaşma, Rusya Voleybol Federasyonu'nun takımlarını Türkiye'ye göndermeme kararı nedeniyle oynanmayacak.

Güncellenme: 14:38, 30/11/2015
Arkas Rus rakibini bekliyor

CEV DenizBank Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki temsilcimiz Arkasspor’un yarın İzmir’de Rus ekibi Belogorie ile yapacağı karşılaşma, Rusya Voleybol Federasyonu’nun takımlarını Türkiye’ye göndermeme kararı nedeniyle oynanmayacak.

Ancak mavi beyazlı ekip, Atatürk Voleybol Salonu’nda saat 19.00’da başlaması gereken müsabakada Yunan Epaminondas Gerothodoros ve Makedon Nikola Micevski’den oluşan hakem ikilisiyle birlikte hazır bulunacak.

Arkasspor Basın Sözcüsü Uğur Özden, CEV’in kurallarına göre maç saatinde salonda olacaklarını ifade ederek, “Rakibimiz menajerleri aracılığıyla İzmir gelmeyeceğini açıkladı ve daha önce yer ayırttıkları uçağa da binmedi. San dakikada karar değiştirip özel uçakla gelirler mi bilemiyoruz. Ancak iki hafta sonra bizim de Rusya’ya gitmemiz gerekecek. Bu durumda nasıl bir yol izleyeceğimize hükümet ve Voleybol Federasyonu karar verecek” dedi. Grupta Belogorie’nin 6, Arkasspor’un 5 puanı bulunuyor.