SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Galatasaray ile 2-2 berabere kalan Kasımpaşa’da teknik direktör Rıza Çalımbay, mücadeleyi değerlendirdi.

Hakem hatalarına dikkat çeken Çalımbay, futbolcularını da överek, “Oynanan oyunun karşılığı galibiyet olması gerekiyordu. Baştan sona kadar iyi oyun oynadık. Bu sezon hakem arkadaşlardan çekeceğimiz var gibi görünüyor. İlk golü yediğimiz pozisyonda, oyuncu sağlığı önemli düşünüyorum ve kafa kafaya vurmuş bir oyuncu varken hakem devam ettirdi. Donk’un şutu goldü ama sayılmadı. Girdiğimiz birçok pozisyon var, 2 gol attık ancak çok gol kaçırdık. İyi futbol oynadık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Maçtan 1 saniye bile kopmadılar” dedi.

Çalımbay, yayıncı kuruluşa yaptığı konuşmayı şöyle tamamladı;

“Galatasaray ile oynadık neticede. Her dakikada skoru değiştirebilecek bir takım. Hakemlerin bariz hataları var. Bilerek yaptılar demiyorum ama bu sene bizi çok üzülüyorlar. İnşallah bu son olur. Çok puan kaybettik. Hakem hataları olmasa konumumuz iyi bir yer olabilirdi.

Futbolcular nasıl kendilerini düzeltmeleri gerekiyorsa, hakemlerin de kendine bir bakmaları lazım. Çoğu maçların kaderiyle oynanabilir hakem hatalarıyla.”