SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mutlu Topçu: “Bugün eksildikçe güçlendik”

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, Gençlerbirliği maçında eksik kaldıkça daha iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Güncellenme: 17:36, 29/11/2015
Mutlu Topçu: “Bugün eksildikçe güçlendik”

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, Gençlerbirliği maçında 9 kişi kalmalarını değerlendirerek, “10 kişi kalmamız bir dezavantaj ama öyle bir şey oldu ki bugün eksildikçe güçlendik” dedi. Süper Lig’in 13. haftasında deplasmanda karşılaştıkları Gençlerbirliği ile berabere kaldıkları maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, ilk yarı itibariyle maçın atmosferine ayak uyduramadıklarını söyledi.

Mutlu Topçu, “Bunun neticesi belki son iki haftayı kayıp geçmemizden dolayı da olabilir. Biz pas yapmaya çalıştığımız dönemlerde Gençlerbirliği topa sahip olduğunda uzun toplarla özellikle forvetteki etkili adamlarını iyi kullandı” diyerek, şöyle devam etti:

“Birinci 45 dakikayı çok iyi değerlendiremedik. 45 dakikanın sonunda yediğimiz golle içeriye 2-0 mağlup girdik. Ama ikinci yarı çok farklıydık. 2. yarı çok inanmış bir Gaziantepspor vardı. İstediğini almak isteyen, ‘ben bu maça ortak olacağım’, diyen bir Gaziantepspor vardı. 45 ile 50 arasında 3 tane iyi pozisyonumuz var. 10 kişi kalmamız bir dezavantaj ama öyle bir şey oldu ki bugün eksildikçe güçlendik. 10 kişi kaldık daha güçlendik, 9 kişi kaldık daha iyi güçlendik. Bu bir onur mücadelesiydi. Burada bu mücadeleyi veren tüm futbolcu arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.”

MUTLU TOPÇU: “GOLDEN SONRA KIRMIZI KART VEREBİLİR MİYDİ?”

İlk kırmızı kart pozisyonunda Arokoyo'nun hakeme bir şey söylediğini ve hakemin attığını kaydeden Mutlu Topçu, “Uzak olduğum için onu değerlendirme şansım zor. John'un direk kırmızı kart gördüğü pozisyonda ‘kırmızı kart yok' diyenler de var, temasın olmadığını söyleyenler de var. Bir pozisyonu sormak istiyorum. Muhammet'in attığı ilk golde hakem avantaja bıraktı, devam kararı verdi. Golden sonra dönüp de kırmızı kart verebilir miydi, bilmiyorum. Devam dedi, dönüp kaleciyi atabilirdi. Hakemden çok mutlu değilim ama hakemden konuşmak istemiyorum” diye konuştu.

Muhammet Demir'in performansını değerlendiren Mutlu Topçu, “Bugün çok istedi, istediğini de aldı. Mücadele verdi, kaptan olarak takımda eksik kaldığımız dönemde çok fazla istediği için karşılığını aldı” dedi.