SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’e kötü haber

İspanya devi Barcelona'nın ardından bir diğer dev Real Madrid'e de transfer yasağının geleceği iddia edildi. Madrid'in genç futbolcuların transferlerinde yaptığı usulsüzler nedeniyle 2 dönem transfer yasağıyla karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Güncellenme: 11:35, 28/11/2015
Real Madrid’e kötü haber

İspanya devi Barcelona’nın ardından bir diğer dev Real Madrid’e de transfer yasağının geleceği iddia edildi. Madrid’in genç futbolcuların transferlerinde yaptığı usulsüzler nedeniyle 2 dönem transfer yasağıyla karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Katalan basınından Mundo Deportivo'nun haberine göre Real Madrid, tıpkı Barcelona gibi genç futbolcuların transferlerinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle 2 dönem transfer yasağı cezasına çarptırıldı. Bu kararın temmuz ayında alındığını savunan gazete FIFA'nın bu cezayı henüz uygulamaya koymadığını belirtti.

İddiaya göre FIFA, Real Madrid'in alt yapıya yaptığı 50 transferi soruşturma altına aldı. Bunlardan bazılarında usulsüzlük tespit edildiği ve bu yüzden de Ocak 2016 ve önümüzdeki yaz döneminde Real Madrid'e transfer yasağı cezasının uygulanacağı ifade edildi.

Ajansspor