SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario Gomez’in tahtı sallanıyor

Teknik direktör Şenol Güneş’in, Skenderbeu karşısında şans tanıdığı golcü futbolcu hocasını yanıltmadı. İki gol atarak Avrupa Ligi’nde haftanın karmasına giren Cenk, Mario Gomez’in tahtını sallamaya başladı.

Güncellenme: 07:58, 28/11/2015
Mario Gomez’in tahtı sallanıyor

AMK GAZETE

GAZİANTEPSPOR'DAN Beşiktaş'a gelirken Fenerbahçe'yi reddeden, siyah-beyazlı formayı giydiği her maçta hakkını veren Cenk Tosun, bu sene alkış topluyor. Sezona rüzgar gibi başlayan gurbetçi futbolcu ligin ilk haftasındaki Mersin İdman Yurdu maçında tam 3 gol birden atmıştı. Gomez'in form tutmasıyla birlikte kulübeye hapsolan Cenk, uzun bir aradan sonra ilk 11'de oynadığı Skenderbeu karşılaşmasında klasını konuşturdu. 2 gol atan yıldız oyuncu kendisine şans tanıyan hocasının yüzünü kara çıkarmadı. ikisi bir TakıMa bedel

CENK Tosun'un bu performansı UEFA'nın da dikkatinden kaçmadı. Avrupa Ligi'nde 5. maçların ardından haftanın takımı seçilirken, Cenk Tosun da kadrodaki yerini aldı. Bu sezon hazırlık maçları da dahil olmak üzere ilk kez bir maçta 90 dakika oynayan genç futbolcu, forma yarışında Mario Gomez'in işinin kolay olmadığını kanıtladı. Cenk ile Gomez'in gol toplamı ise rakipleri korkutuyor. Bu sezon genç futbolcu 7 gol atarken, Alman yıldız da rakip fileleri 10 kez havalandırarak birçok takımı gerisinde bıraktı.