SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli Bilal’i Fenerbahçe’den tanıyor

Mustafa Denizli Hamza Hamzaoğlu gibi Bilal Kısa'ya güveniyor. Fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemde tanıdığı Bilal'i hücum yakın bölgede kullanmayı planlıyor.

Güncellenme: 09:19, 28/11/2015
Denizli Bilal’i Fenerbahçe’den tanıyor

AMK GAZETE

Sezon başında Akhisar Belediyespor'dan transfer edilen Bilal kısa, büyük eleştiri almıştı. Aslında hedef tahtasına oturan Bilal'den çok dönemin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'ydu. Galatasaray'ın 32 yaşındaki Bilal'e ihtiyacının olmadığını savunan taraftarlar, sosyal medya üzerinden Hamzaoğlu'nu yerden yere vurmuşlardı. 90 dakika oynadığı her maçta sahanın en çok koşan adamı olan, uzaktan şık goller de atan Bilal, ne yapsa taraftara yaranamadı. Fakat “Anti- Bilal” zihniyeti, daha çok üzüleceğe benziyor. altyapıdayken fark etti.

Çünkü yeni teknik patron Mustafa Denizli de Bilal'e çok güveniyor. Denizli, 2000 yazından 2001 Aralık ayına kadar 1.5 sezon Fenerbahçe'yi çalıştırmıştı. Solak yıldız o zamanlar sarı-lacivertli ekibin altyapısındaydı. Altyapıyı da yakından takip eden Denizli, Bilal'i hemen fark etmişti. Başarılı futbolcunun teknik kapasitesi ve oyun zekası, aradan 15 yıl geçmiş olmasına rağmen Denizli'yi hala cezbediyor. Tecrübeli hoca, önümüzdeki dönemde Bilal'i ön liberoda değil, hücuma daha yakın bölgelerde kullanmayı planlıyor.