SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 8. hafta maçında Galatasaray Odeabank, Torku Konyaspor Basket’i 78-65 yendi.

Sarı-Kırmızılı ekip, son periyotta frka gittiği maçta Vladimir Micov’dan 25, Stephane Lasme’nin 22, Blake Schilb vve Errick McCollum’un 11’er sayısıyla galip gelirken, konuk ekipte Clay Tucker 35 sayıyla yıldızlaştı, Vanja Plisnic 11, Sean Williams 10 sayı attı.

Galatasaray Odeabank, Micov ve Schilb’in dış atışlardan bulduğu basketlerle ilk dakikalarda etkili oldu. Sarı-Kırmızılılar 9-0’lık seri yakaladı ve 8. dakikada farkı çift hanelere çıkardı: 20-9. Üstün oyununu periyodun kalan bölümünde de sürdüren ev sahibi ekip, ilk çeyreği 16 sayı farkla (27-11) önde kapadı.

kinci periyoda McCollum’un basketiyle başlayan Galatasaray Odeabank karşısında savunma sertliğini arttıran Torku Konyaspor, Plisnic ve Tucker’ın basketleriyle 16-0’lık seri yakaladı ve 15. dakikada farkı 2 sayıya indirdi: 29-27. Periyodun kalan bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken Galatasaray Odeabank soyunma odasına 44-43 üstün gitti.

Dorsey’i boyalı alanda iyi kullanarak 3. çeyreğe başlayan Sarı-Kırmızılılar, 24. dakikada Lasme’nin üç sayılık basketiyle farkı 7 sayıya (52-45) çıkardı. Savunmadaki sertliğini arttıran Galatasaray Odeabank, periyodun kalan bölümünde rakibinin farkı azaltmasına izin vermedi ve son çeyreğe 9 sayı farkla üstün girdi: 62-53.

Karşılıklı basketlerle başlayan son periyotta Torku Konyaspor’un Tucker ve Brazelton ile bulduğu sayılara Galatasaray Odeabank, Schilb-Micov ikilisiyle cevap verdi. İki takımın da sayı bulmakta zorlandığı maçın 35. dakikasında Sarı-Kırmızılılar farkı çift hanelere çıkardı: 69-59. Torku Konyaspor’un Tucker ve Williams’ın bulduğu basketlerle farkı azaltma çabalarına Schilb ve Micov ile cevap veren Galatasaray Odeabank, sahadan 78-65 galip ayrıldı.

Gelecek Hafta Spor Toto Basketbol Ligi’nin 9. haftasında Torku Konyaspor, Banvit’i ağırlayacak. Aynı haftada Galatasaray Odeabank da Akın Çorap Yeşilgiresun Belediye’yi konuk edecek.

Yayınlanma Tarihi:21:57,