SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Buruk: “Üzülecek bir şeyimiz yok”

Medicana Sivasspor teknik direktörü Okan Buruk, "Çıkarken kaptırdığımız toplar bize pahalıya mal oldu. Devre arasında takımı güçlendirip daha iyi olacağız" dedi.

Güncellenme: 19:22, 28/11/2015
Buruk: “Üzülecek bir şeyimiz yok”

Medicana Sivasspor teknik direktörü Okan Buruk, “Çıkarken kaptırdığımız toplar bize pahalıya mal oldu. Devre arasında takımı güçlendirip daha iyi olacağız” dedi.

2-2 eşitlikle sonuçlanan karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulunan Medicana Sivasspor Teknik direktörü Okan Buruk galip gelemedikleri için üzgün olduklarını belirterek, “Çok erken dakikada yediğimiz golle maça başladık. Daha sonra oyuna ağırlımızı koyup topa sahip olduk. Doğru paslar ve organize ataklar yaparak kişisel yeteneklerimizi sahaya yansıttık. İlk yarı sonunda 2-1 üstünlüğümüz ve çok sayıda pozisyon vardı. Devre arasında 2-1’i korumak ve bu geriye çekilmek gibi bir düşüncemiz yoktu. Rakibin biraz daha istediği, bizim çıkarken kaptırdığımız toplar ve önde top tutamamamız bizim hatalar yapmamıza yol açtı. O 10-15 dakikayı atlatabilsek oyuna hamle de yapıyorduk. Kone’yi alıyorduk. O arada da golü yedik.”

“HATALARIMIZ OLDU”

“Ayağımızdaki bir toptan geldi gol. Bursa maçında da bunun acısını yaşadık. Yine oyun kururken kaptırdığımız bir top ve verdiğimiz boşlukta golü yedik. Çıkarmak için her şeyi yaptık, kazanmak için her şeyi yaptığımızı düşünüyorum. Son 10-15 dakikada tekrar oyuna girdik. Kazanmak için oyuncularımız her şeyi yaptı ama olmadı. Onların istek ve arzularından, sahada verdiklerinden memnunum. Zaman zaman hatalarımız oldu ama bunları da düzeltmeye çalışacağız. Kalan 4 maçımızda en yüksek puanı toplayacağımızı düşünüyorum. Üzülecek bir şeyimiz yok. Önümüzde çok önemli deplasman maçları var, inşallah bunlardan en maksimun puanları alacağız” dedi.