SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa’dan Ertuğrul Sağlam açıklaması

Bursaspor Kulübü karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını duyurduğu teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile ilgili olarak bugün resmi sitesinde bir duyuru yayınladı.

Güncellenme: 15:38, 28/11/2015
Bursa’dan Ertuğrul Sağlam açıklaması

Bursaspor Yönetim Kurulu imzası ile yayınlanan, kulüple Sağlam arasındaki ilişkileri açıklayan duyuru şöyle:

“Spor Toto Süper Lig 13’üncü haftası’nda Kayserispor’la oynadığımız karşılaşmanın sonrasında teknik direktör Ertuğrul Sağlam’la karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış olmakla birlikte, yaşanan sürecin detaylarını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Ertuğrul Sağlam’ın, sezon başında 3 yıllık mukavele yapılmış olmasına karşın, yollarımızı ayırma kararı alırken söz konusu mukavelede yer alan mali vecibelerle ilgili büyük fedakarlık yapmış olması, Bursa şehri ve Bursaspor Kulübü’yle arasındaki gönül bağını ortaya koyması açısından son derece önemlidir. Ayrıca geride bıraktığımız 13 haftalık süreçte, ortaya çıkan başarısız tablonun altyapısında kendisi dışında bazı faktörlerin de payı olmasına karşın, kişisel sorumluluğunu içtenlikle kabul etmesini de örnek bir davranış olarak değerlendirmekteyiz.

Bu bağlamda, kulüp ve camia olarak içinde bulunduğumuz durumla ilgili olarak özeleştiri mekanizmasının samimi yaklaşımlarla çalıştırılması gerektiği kanaatindeyiz.

Bursaspor’un kadrosunda yer alan oyuncuların kalite ve değerlerinin değil, performanslarının tartışıldığı dönemde, kötü gidişi durdurmaya dönük umudunu sürekli koruyan ve oyuncu kadrosuna olan inancını muhafaza eden Ertuğrul Sağlam’a, gerek bu sezon ortaya koyduğu emek ve enerji, gerekse geçmiş dönemde ortaya çıkan büyük sportif başarılardaki payı için teşekkürü bir borç biliyoruz.

Büyük zaferlerin ve bu zaferleri ortaya çıkaran gelişmelerin öncesi, çoğunlukla umutsuzluğun arttığı dönemlerdir. Ve bu dönemler incelendiğinde asıl ihtiyaç duyulan duygu ve düşüncenin dayanışma ve birlikte mücadele etme arzusu olduğu da net olarak görülmektedir.

Bursaspor camiası, karşılaştığı engelleri, yüksekliği ne olursa olsun her seferinde üstünden atlayarak aşmayı deneyecek kadar cesur, kararlı ve büyük bir camiadır.

Bugün karşılaştığımız engeller de, geçmişte geçmeyi başardıklarımızdan daha yüksek değildir.

Camiamızın her ferdinin, 13 haftalık süreçte hem sonuç hem de oyun olarak mutlu olmadıklarını ve bu yüzden yaşadıkları hayal kırıklıklarının farkındayız.

Ve bugünden itibaren bu tabloyu değiştirmek için bütün gücümüzle ve inancımızla, enerjimizin son zerresine kadar savaşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.