SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ustalar işi bitirdi

27 Kasım 2015

Maçı yorumlamadan önce ilk olarak Sezar'ın hakkını Sezar'a verelim. Böylesine soğuk, yağmurlu, rüzgârlı, yani her şeyin futbol oynamaya müsait olmadığı atmosferde iki takım da alkışlanacak bir performans ortaya koydu. Zaman zaman oyun durağan geçse de bu saha şartlarında daha fazlası beklenemezdi. F.Bahçe adına ipleri elde tutmak için kaybedilmemesi gereken bir maçtı. Kazanmak ise çok daha farklı anlam içeriyordu. Celtic-Ajax maçının sonucuna göre son karşılaşmayı dahi beklemeden tur atlayabilirdi sarı lacivertliler.

Ajax, maçın sonlarında bulduğu golle F.Bahçe'nin bu hayalini şimdilik suya düşürdü. Ancak kendi göbeğini kesmek yine F.Bahçe'nin elinde. Zira gruptaki son maçta Celtic karşısında Kadıköy'de alınacak bir beraberlik bile temsilcimizin tur atlamasına yetecek. İstanbul'daki ilk maçın aksine maça daha arzulu ve iştahlı başlayan F.Bahçe'ydi. Diego'yla göbekten, Nani ve Alper ile de kanatlardan denenen varyasyonlarla gol pozisyonu da buldu sarı-lacivertliler.

Ancak son vuruşlar başarısız olunca ilk yarıda öne geçme şansını değerlendiremedi F.Bahçe. İkinci yarıda her iki takımda da yorgunluk emareleri görününce tipik bir orta alan mücadelesine döndü karşılaşma. Bu maç beraberliğe bağlanır denirken, F.Bahçe'nin usta ayakları çıktı devreye. Mükemmel paslaşmalar sonrası Alper'in Fernandao'ya ‘al da at' ortası mutlu sonun habercisiydi. İlerleyen dakikalarda gelen Ozan Tufan'ın golü ise işin kaymağı oldu. Karşılaşmanın hakemi Miroslav Zelinka, skora etki edecek bir hata yapmadı. Gösterdiği kartlarda iki takıma da aynı standardı uyguladı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek