SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

7 yıl ara verdiği bilardoya yeniden dönen Semih Saygıner, Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaştı. 7 yıl önce stakayı bırakan, 9 yıl önce ise Türkiye Şampiyonası’na katılmayı bitiren “Bilardonun Ustası” Erciyes’te yeniden zirveye çıktı.

Geçen yıl bilardoya geri dönen Semih Saygıner; uzun aradan sonra 2 yıla ihtiyacı olduğunu söylemişti. Saygıner Kayseri-Erciyes’te gerçekleşen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 3. Etap’ında ilk 3 maçını kazanarak yarı finale kaldı .

Yarı final maçında Muammer Rahmet’i 40-24 mağlup eden Saygıner finalde Birol Yılmaz’ ı muhteşem bir performans ile 40-12 mağlup ederek Türkiye 3 Bant Bilardo şampiyonası 3. Etap şampiyonu oldu .

12 staka 40 sayıya ulaşırken, bir stakada 14 sayı birden çekme başarısı da gösterdi

Semih Saygıner ile Birol Uymaz arasında oynanan final maçını 12 ıstakada 40-12 kazanan Semih Saygıner, uzun bir aradan sonra döndüğü bilardo sporunda ilk büyük başarısına imza atmış oldu. 2015 başında resmi müsabakalarda yer almaya başlayan Saygıner, 12 staka 40 sayıya ulaşırken, bir stakada 14 sayı birden çekme başarısı da göstererek müthiş bir performans sergiledi.

Türkiye şampiyonasının final etabı olan 4.etap müsabakaları 22-25 Aralık tarihlerinde Kırşehir’de gerçekleşecek.

Yaşayan en büyük bilardo efsanelerinden biri olarak kabul edilen Semih Saygıner Aktif bilardo kariyerine muhteşem bir zafer daha eklerken, Aralık ayında Bordeaux’da yapılacak Dünya Bilardo Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek 3 isimden biri olacak. Saygıner ile biraber Türkiye’yi Tayfun Taşdemir ve Adnan Yüksel temsil edecek.