SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstim üzerinde

27 Kasım 2015

Sezon başından beri oynadığı futbolla sınıfta kalan F.Bahçe, Mersin deplasmanında biraz kıpırdanmıştı. Bu kıpırdanma taraftara olduğu kadar futbolculara da olumlu yansımış. Sarı-lacivertliler, Molde önünde de maça iyi başladı. Ancak ilk yarı boyunca yağan şiddetli yağmur, F.Bahçeli futbolcuların en büyük rakibi haline geldi. Aker Stadı'nın suni çimleri, adeta göle döndü.

Futbolcular paslaşmada ve top sürmede büyük sıkıntı yaşadı. Buna rağmen sarı-lacivertliler, rakip kalede baskı kurdu bol pas yaparak Molde savunmasının kilidini açmaya çalıştı. İlk 45 dakikada istekli ama sonuca gidemeyen bir F.Bahçe vardı sahada. Gol anında Fernandao'nun kafa vuruşundaki bitiricilik kadar, Alper'in ortası ve gol öncesi yapılan 7 pas da önemliydi. Bu gol, Pereira'nın sisteminin yavaş yavaş oturmaya başladığının göstergesiydi. İkinci gol de yine organize ataktan geldi. Fernandao bitiremedi ama Ozan devamını getirdi.

Nani'nin bireysellikten uzaklaşması, Alper'in formunun artması, Josef'in savunmaya verdiği destek, genç Ozan'ın çalışkanlığı F.Bahçe'nin en önemli artılarındandı. F.Bahçe, Beşiktaş yenilgisinin ardından oynadığı hiçbir maçta yenilmedi. Takımdaki taşlar oturuyor. Oyuncular güçleniyor. Böyle devam ederse F.Bahçe'yi ligde ve Avrupa'da güzel günler bekliyor…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek