SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda Molde’yi deplasmanda 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından TRT Spor’a konuşan Gökhan Gönül, galip geldikleri için mutlu olduğunu söyledi. Zor bir zemin ve hava şartları altında oynadıklarını belirten Gökhan Gönül, iyi iş çıkardıklarını söyledi.

Maç öncesi de şartların kendilerini zorlayacağının altını çizdiğini hatırlatan Gökhan Gönül “Rakibimiz yıllardır bu zeminde, bu hava şartlarında oynuyor. Hem rüzgar, hem karla karışık yağmur, hem sahada biriken su… Bütün bu olumsuzluklara rağmen üç puanı almayı başardık. Mutlu bir şekilde evimize döneceğiz. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

UEFA Avrupa Ligi’nde hedefleri hakkında da konuşan Gökhan Gönül “Aslında Şampiyonlar Ligi için kurulmuş bir kadromuz var. Yeni kurulmuş bir kadro ve teknik heyetimiz var. Gün geçtikçe daha iyi bir takım oluyoruz. Hemen sezonun başında eleme maçlarına çıktık ve Şampiyonlar Ligi’nden elendik. Şimdi Avrupa Ligi’ndeyiz… Sonuna kadar gitmeyi hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.