SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Sarıyer’deki teknik direktörlük görevinden istifa eden Ayhan Akman, taraftarlar tarafından tehdit edildiği için bu kararı aldığını söyledi. Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Ayhan Akman, kulübe zarar vermemek adına görevinden ayrıldığını belirtti.

Yönetimin kendisini ve futbolcuları protesto ve tehdit eden taraftarlar karşısında yanlarında olmadığından şikayet eden Ayhan Akman, şu ifadeleri kullandı:

“Sezon başında koyduğumuz şampiyonluk hedefine emin adımlarla ilerlerken son haftalarda taraftarların anlamsız tepkilerinin son kazandığımız maçta bile 90 dakika boyunca ve hatta maç sonu sevincimizi dahi protesto edecek kadar ileri gitmesi, sonrasında tesislere gelen taraftar grubunun beni ve oyuncularımı tehdit etmesi buna karşı bizleri destekleyici bir duruş sergilemeyen ve yanımızda olmayan yönetim kurulunun tavrından dolayı oyuncularımıza ve kulübümüze zarar vermeme adına görevimden ayrılıyorum. Göreve başladığım ilk günden bugüne kadar yanımızda olan sayın belediye başkanımız Şükrü Genç ve sayın Ferhat Göçer’e teşekkür ederim. Takımımıza ve bizlere sahip çıkan oyuncularımıza şampiyonluk yolunda başarılar dilerim.”

Yayınlanma Tarihi:16:08,