SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi’ne, Atletico Madrid deplasmanında aldığı 2-0’lık mağlubiyetle veda eden Galatasaray’da Wesley Sneijder, maçın ardından sert eleştirilerde bulundu. Kızgın olduğunu söyleyen Wesley Sneijder, takım olamadıklarından şikayet etti.

Bugün sahadan çok daha farklı mağlup ayrılabileceklerinin altını çizen Wesley Sneijder “Daha iyi bir takıma karşı oynadık. Biz formda değiliz. İyi çalışmıyoruz. Tekrar ayağa kalkmamız gerekiyor. İyi oyuncularımız var. Tek mesele takım olamamamız. Hücumu ve savunmayı takım halinde yapan takımlar başarılı oluyor. Bu da antrenman yapmaktan, sıkı çalışmaktan ve disiplinden geçiyor” dedi. Hamza Hamzaoğlu’nun ayrılığını da değerlendiren Hollandalı yıldız, teknik direktör değişikliklerinin futbolcuları olumsuz etkilediğini belirtti.

Takım olarak ayağa kalkmaları gerektiğini anlatan Wesley Sneijder “İyi çalışmıyoruz. Bunu defalarca söyledim. Hiç kimseyi eleştirmiyorum. Bunun için artık çok geç. Benim söylediğim şey, geçen sezondan bu yana iyi futbol oynamıyoruz. Takım olamıyoruz. Kızgınım çünkü daha fazlasını verebiliriz. Takımın bu kalitesi var. Sadece tepki koymamız, reaksiyon vermemiz lazım… Mücadeleye devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:00:33,