SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye – Rusya krizi futbola da sıçradı!

Rusya Futbol Federasyonu, iki ülke arasındaki krizi göz önünde bulundurarak, takımlarının ocak ayındaki Türkiye kamplarını iptal ettiklerini açıkladı.

Güncellenme: 13:47, 26/11/2015
Türkiye – Rusya krizi futbola da sıçradı!

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Türkiye ile Rusya arasında patlak veren kriz spor alanına da taştı. Rusya Futbol Federasyonu, futbol kulüplerinin kış kamplarını Türkiye’de yapmaması kararını aldı.

Russianfootballnews’te yer alan haberde, Rusya Federasyonu yöneticilerinden Igor Lebedev’in, Rusya Federasyonu Yönetim Kurulu’nun almış olduğu bu kararı kamuoyuna duyurduğu bildirildi.

Lebedev, “Federasyon, Türkiye ile Rusya arasındaki politik durumu gözteterek, ocak ayında Rus kulüplerinin Türkiye’de kamp yapmaması kararını aldı” diye konuştu.

Lebedev’in bu açıklamalarını, Rusya Futbol Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda Rusya’nın spor bakanı olan Vitaly Mutko da doğruladı.

BÜYÜK GELİR KAPISI KAPANDI

Türkiye’de kamp yapmayı planlayan Rusya’nın Rostov takımı, bu açıklamalardan sonra Türkiye’de kamp yapmaktan vazgeçtiklerini duyurdu. Rostov’un İkinci Başkanı Aleksandr Shikunov, “Ocak ayı kampını Türkiye’de yapmayı planlıyorduk; ama son açıklamalardan sonra bu kararımızı değiştirmek zorunda kalacağız” ifadelerini kullandı.

Rusya’da şimdiye kadar Ural, Ufa, Krasnodar, Kuban, Terek, Mordovia ve Amkar kulüpleri Türkiye’de kamp yapmayacaklarını açıklayan takımlar oldular.

Antalya bölgesi, sadece 2013 yılında 1300 kamptan 50 milyon Euro, 2014 yılı ocak ve nisan ayları döneminde ise 2500 kamptan yaklaşık olarak 100 milyon Euro civarında gelir elde etmiştir.

Yayınlanma Tarihi:13:40,