SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Helal olsun sana Karşıyaka! Atatürk cevabı…

Euroleague'de Cuma günü Panathinaikos'u konukedecek olan Pınar Karşıyaka'da, Çarşı Grubu, yeşil kırmızılı taraftarlara Atatürk t-shirtleri giymeye çağrı yaptı.

Güncellenme: 18:43, 26/11/2015
Helal olsun sana Karşıyaka! Atatürk cevabı…

Pınar Karşıyaka taraftarları, Atina’daki ilk maçta Atatürk aleyhinde çirkin ifadeler bulunan pankart açan Panathinaikos taraftarlarına cevap olarak, İzmir’de oynanacak rövanş maçına ‘Atatürk’ tişörtleri giyerek gidecek.

Euroleague C Grubu’nda mücadele eden Pınar Karşıyaka, yarın Yunanistan’ın Panathinaikos maçını konuk edecek.

Karşıyaka Arena’da saat 19.45’te başlayacak maç, yeşil kırmızılı ekibin grupta ilk 4’e girip tur atlayabilmesi için büyük önem taşıyor. Grupta her iki takımın da 2’şer galibiyeti bulunuyor.

CUvADJXW4AARfmt

Pınar Karşıyaka taraftarları için bu mücadelenin çok farklı bir anlamı daha bulunuyor. Atina’da oynanan ve Yunan ekibinin 85-73 kazandığı maçta ev sahibi takımın taraftarları tribünlere Atatürk aleyhinde çirkin ifadeler bulunan pankartlar asmıştı.

Karşıyaka Çarşı Grubu’nun açıklaması şöyle:

“Bildiğiniz gibi 27 Kasım Cuma günü Panathinaikos ile Arena’da karşılaşıyoruz. Kesinlikle ama kesinlikle kulübümüze ceza aldıracak hareketlerden kaçınacağız. Ancak Atina’da oynadığımız karşılaşmada bazı kendini bilmez, haddini bilmez Panathinaikos taraftarı çirkin bir pankart asmıştı.Bizlerde maçta Atatürk Tişört yada Sweat’lerini giyeceğiz. Biz kimsenin atasına, değerlerine, sevdiklerine dil uzatmayız. Ama Atamıza da sonuna kadar sahip çıkarız.Maça gelecek olan tüm taraftarımıza ricamız değil çağrımızdır.”