SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Hasta olan bedelini ödeyecek”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bu hafta oynayacakları Gaziantepspor maçı ve genel olarak takım hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 17:01, 26/11/2015
“Hasta olan bedelini ödeyecek”
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, İlhan Cavcav Beştepe Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor, Bu hafta oynayacakları Gaziantepspor maçı ve genel olarak takım hakkında açıklamalarda bulundu”
Gaziantepspor  ile önemli bir müsabaka oynayacaklarını belirten Özdilek, “Kendi evimizde rakibimiz gibi görünen bir takımla oynayacağız. Kazandığımız zaman rakibimizin önüne çıkacağız. Oyunsal anlamda çok büyük bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.  Ufak tefek sıkıntılarımız var. Oli, Trabzon’da dizine aldığı darbeden dolayı 4 gündür antrenmana çıkamıyor. Ona biraz da gribal enfeksiyon ekledi bugün itibariyle. Hasta olan oyunculara ekonomik olarak ceza var. Ben bu konuşmayı oyuncularımla yapmıştım. Takımda hasta olan herkes ekonomik anlamda bedelini ödeyecek.  Kendilerine iyi bakmaları çok önemli. Vücutlarına iyi bakmaları lazım. Stancu’da biraz üşütme vardı ama onda çok ağır bir sıkıntı yok. Guido’da 5 gündür antrenmana çıkmıyor. Ama yarın başlar diye düşünüyorum. En sağlıklı onbirle çıkacağız Antep maçına. Kazanırsak önümüzü çok daha iyi göreceğiz. Devre yaklaşıyor. İçeride 3 dışarıda 2 maçımız var. Tüm müsabakalara tek tek bakacağız. Oyuncu grubuma güveniyorum” ifadelerini kullandı.
Hasta olan futbolculara verilen cezalara ilişkin bir soru üzerine Özdilek, “Kendi içimizde koyduğumuz cezalar var, onları ödeyecekler. Oyuncu kendine iyi bakmak zorunda. Havalar soğudu, soğukta idman yapıyoruz. Duş alıyorlar, saçı kurutmadan çıkıyor, üstünü giymeden çıkıyor. Öyle bir süreçteyiz ki, bütün oyuncularımıza ihtiyacımız var ve bu alışkanlıklarını bilecekler.  Hastalanacaksalar gelecek hafta hep beraber bizi yemeğe götürürler bedelini öyle öderler. Takım birlikteliği, biraz oyuncunun kendine bakması, o sorumluluğu biraz sahiplenmesi önemli. Bugün itibariyle 3 tane hasta oyuncu var. Ben hasta olabilirim ama oyuncu olamaz. Bu güçle alakalı bir şey.  O zaman verimli olarak bu işin içine girme şansı olmuyor” dedi.
AHMET OĞUZ: “TÜRK FUTBOLUNDAN BENDE ŞİKAYETCİYİM
Türk futbolundan şikâyetçi olduğunu ifade eden savunma oyunucusu Ahmet Oğuz ” Biz 1 gol attığımız zaman hemen geri çekiliyoruz,”dedi
Daha çok çalışarak takımın şu anda bulunduğu yeri düzelteceklerini belirten Oğuz, “13. Haftaya girerken sıkıntılı bir durumdayız. Ama alttakiler de kazanamıyor. Buna güvenerek hareket etmeyeceğiz. Bu hafta elimizden geleni yaparak 3 puanı almak istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.
Geçen sene çok maçta süre alamadığını hatırlatan Oğuz, “Daha çok kupa maçlarında oynadım. Ama bu sene Mehmet Hoca ve Baxter Hoca bana şans verdiler. Bunu da boşa çıkarmamaya çalışıyorum. Alternatifsiz olmam herhangi bir baskı yaratmıyor ama takım içinde oynayabilecek arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum.” diye konuştu. Defans hatalarını değerlendiren Oğuz, maçın başından 80. dakikaya kadar iyi oynadıklarını son 10 dakikada konsantre kaybı yaşadıklarını söyledi.  Bu oyunu genele yaydıklarında çok iyi bir takım olacaklarını kaydetti. Savunma anlamında son 10 dakikalarda daha çok konsantre olmamız lazım. Türk futbolunun sorunları üzerine gelen bir soru üzerine Oğuz, “Ben de şikayetçiyim diyebilirim Türk futbolundan. Çünkü Avrupa maçı izlediğimiz zaman baya bir fark var.  Avrupa takımı 1 gol attığı zaman iki, üçü, dördü istiyor. Ama biz bir attığımız zaman hemen geri çekiliyoruz. Bu da mağlubiyetin baş mimarı gibi bir şey. Tribünleri doldurmamz için bizim de bir şeyler vermemiz lazım. Geri çekilme hocanın talimatı değil.  Bu Türkiye’nin artık fobisi olmuş. Hemen geri çekiliyoruz, bir korku sarıyor bizi. İnşallah ilerleyen zamanlarda  düzeltiriz.” şeklinde konuştu.
Yayınlanma Tarihi:12:19,