SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a Atletico maçından sonra yaylım ateşi!

Galatasaray'ın Atletico Madrid yenilgisi spor yazarlarında epey tepkiye neden oldu.

Hakan Ünsal (Hürriyet): Sahada gördüğümüz oyuncular, özgüveni düşük, moralleri bozuk, konsantreleri kayıp, gururları incinmiş haldeler. Mustafa Hoca, büyük tecrübesi ve bu tür ortamları yaşamış olması ile sorunu çözebilecek niteliklere sahip olsa da işi gerçekten zor
Mehmet Demirkol (Fanatik): Eski bir Real’li olan Sneijder’i 75’te ıslıklamalarının sebebi ileride topla buluşmasının bu dakika olması mı bilmiyorum ama asıl Podolski’yi hiç kullanamadı Galatasaray. O yüzden, form ve performansları açısından değerlendirmek mümkün değil onları. Fakat Chedjou’nun akıl almaz bir dağınıklık içinde oldugunu söylemek lazım. Onun kötu oyununa karşılık gelen bir not da yok. Galatasaray güvensizlik sorununu gidermesi lazım once. Denizli’nin ilk ve en onemli gorevi bu olacak.
Mert Aydın (Fotomaç): Kazanmaktan başka şansı olmayan Galatasaray'ın sorunu oyunu kendi yarı alanında kabul etmek değildi. Bunu yaparak da maç kazanabilirsiniz. Ama zaten bu takımın kaptanı, golcüsü, başkanı ve hatta yeni teknik direktörü bile bu karşılaşmanın kazanılabileceğine inanmıyordu.
Levent Tüzemen(Fotomaç): "Galatasaray olsun başka takım olsun maça savunmayla başlar" diyen Mustafa Denizli'nin Galatasaray'a önce takım halinde nasıl savunma yapılacağını öğretmesi gerekiyor. Eğer Devler Ligi'nde Galatasaray gruptan çıkamadıysa kalite noksanlığının dışındaki en büyük etken savunmada yapılan pozisyon hatalarıyla yenilen basit gollerdir.
Erman Toroğlu (Fotomaç) Sahada bir takım olsaydı, yorum yapabilecektik ama Galatasaray'daki hiçbir futbolcunun beyni sahada değildi. Kafalarında bin tane soru işareti vardı. Bir tek Muslera'yı yazabileceğim. Yeni teknik direktör Mustafa Denizli, "Elleri çok küçük yani ideal bir kaleci olamaz" demişti. Allah'tan kalede elleri küçük Muslera vardı. 6-7 farktan Galatasaray'ı kurtardı.
Güntekin Onay (Vatan): 75 dakika boyunca orta sahayı sadece 1 kez geçebildi. Atletico Madrid’in net favori olduğu maçta kazanması doğal sonuçtu ancak bu kadar rahat bir galibiyet almalarına kendileri de şaşırmıştır. 2-0’A kadar olan bölüm adeta bir antrenman maçıydı. Atletico Madrid kapalı savunmayı açma çalışması; buna karşılık G.Saray da savunma antrenmanı yapar bir görüntüdeydi.
Uğur Meleke (Milliyet): Galatasaray kadrosu ziyadesiyle yaşlandı; Hamzaoğlu’nun Fenerbahçe 11’inde 9 tane 30+ oyuncu vardı, o günün en genci 28’lik Yasin’di. Dün gece Denizli’nin en azından zihnen göreve başladığı günde Sinan’ın hiç olmazsa 15 dakika alması ufak bir teselli sayılabilir belki sarı-kırmızılıların geleceği için.
Serhat Ulueren (Vatan): Şu çok açık ve net; Bugüne kadarki en rezil, en zavallı, en ezik G.Saray’ını izledim. İddia ediyorum dün Madrid ekibine 4 değil, 5, hatta 6 gol gerekli olsaydı fazlasını atarlardı. Podolski sahada var mıydı inanın emin değilim. Kaleye Sneijder’in ezik frikiği dışında şutumuz yoktu
Ahmet Çakar (Sabah): Galatasaray'ı, Şampiyonlar Ligi'nde hiç bu kadar ezik futbol oynarken görmemiştim. Sakın bu skor kimseleri aldatmasın... Atletico Madrid istese çok rahat 5 yapardı. Tempoyu biraz artırsalar, Galatasaray darmadağındı. İstedikleri gibi oynadılar. Aldılar, verdiler, istediklerini yaptılar hatta bu istediklerini Galatasaray'ın ceza alanı içinde bile başarabildiler. Hiçbir direnç görmeden. Durum çok vahimdi.
Hasan Şaş: Şampiyonlar Ligi'nin Galatasaray açısından bugüne kadar oynanmış olan... Bugüne kadar çok maç oynadım ama böylesini görmedim. Amatör ruhunuz ön plana çıkmazsa o zaman saha içinde çok silik kalıyorsunuz. Rakip takım neredeyse terlemeden bir maç bitiriyor. Bu çok acı. Bunları acı duyarak konuşuyoruz.