SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Claudio Taffarel umut dağıttı

Galatasaray antrenörü Claudio Taffarel, Atletico Madrid maçında alınan mağlubiyetin ardından felaket senaryoları üretilmemesi gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 00:08, 26/11/2015
Claudio Taffarel umut dağıttı

Atletico Madrid’e Şampiyonlar Ligi C Grubu 5. maçında deplasmanda mağlup olarak ‘Devler Ligi’ne veda eden Galatasaray’da takımın başında sahaya çıkan kaleci antrenörü Claudio Taffarel, karşılaşmanın ardından Ticibu’ya konuştu. Zor bir rakibe karşı mağlubiyet aldıklarını söyleyen Claudio Taffarel, umutlu konuştu.

Maçtan önce takım olarak zorlu bir karşılaşmaya çıkacaklarını konuştuklarını söyleyen Claudio Taffarel “Ancak maçı bizim kolay ya da zora çevireceğimizi söylemiştik. Bugün biz kendimiz maçı zorlaştırdık. Rakibin temposuna ayak uyduramadık. Bu da oyundan düşmemize ve rakibe reaksiyon verememize neden oldu” dedi.

Türkiye Ligi ile Şampiyonlar Ligi arasında büyük bir uçurum olduğunu söyleyen Brezilyalı çalıştırıcı “Buradaki belirleyici fark Türkiye ve Şampiyonlar Ligi’nde oynanan futboldaki ritm… Bu seviyede bir şeyler yapmak istiyorsak tempomuzu, fizik gücümüzü ve mental yapımızı geliştirmemiz lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Atletico Madrid gibi güçlü bir takıma deplasmanda mağlup olduklarını hatırlatan Claudio Taffarel “Felaket senaryoları üretmeye gerek yok. Galatasaray kaliteli oyuculardan kurulu bir kadroya sahip… Mustafa Denizli’nin tecrübesi ve futbol bilgisi de bu kaliteye ekleneceğini düşünürsek bizi çok iyi bir gelecek bekliyor. Kimse karamsar olmasın” dedi.