SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ciddiyetsizlik

26 Kasım 2015

Maça kadar olan 2 günde ilginç şeyler yaşandı Galatasaray'da. Başkan Dursun Özbek'in Mustafa Denizli ile prensipte anlaşıldığını açıklamasından sonra genel beklenti tecrübeli teknik adamın Madrid'de takımın başında olacağı yönündeydi. Resmi imzanın atılmaması, yardımcıların belli olmaması gibi öne sürülen gerekçeler bir ölçüde normal karşılanabilir. Ama sonrası daha ilginç.

Claudio Taffarel bir gece önceki basın toplantısında Mustafa Denizli ile hiç konuşmadığını ve Madrid'e gelebileceğiniduyduğunu söyledi. Bunu bile başkasından işitmesi enteresan. Ardından statta yapılan son antrenmanda dikkatimi çekti. Takımı sahaya süren, kadroyu yapan Taffarel ama o aynı görevini sürdürüyor, hala kalecileri çalıştırıyordu. Maçtan 1 saat önce ısınmak için sahaya çıkıldığında Taffarel yine sadece kalecilerle çalıştı. Neticede bu bir Şampiyonlar Ligi karşılaşması, üstelik önemli bir maç. Yönetimin böyle bir boşluğa izin vermemesi gerekirdi.

Astana – Benfica maçının 2-2 bitmesinin ardından Galatasaray için beraberlik ve mağlubiyetin hiç farketmediği bir durum oluştu. Ancak buna rağmen defansif de diyemeyeceğim garip bir dizilişle sahaya çıktı sarı kırmızılılar. Kariyerinde bırakın herhangi bir Avrupa kupasını İngiltere ve Türkiye dışında tek bir resmi maç bile oynamamış Jem Paul Karacan'ın 11'de olması çok ilginçti örneğin. Hepsinden daha da kötüsü belirli bir oyun planı bile yoktu.

İnanın maçı anlatmaya gerek yok. Galatasaray adına bir tane Sneijder ile yakalanan bir pozisyon var. Onun dışında temsilcimiz tek bir hücum organizasyonu dahi gerçekleştiremedi. Düşünün maçtaki ilk orta bile 71. dakikada geldi. Şampiyonlar Ligi ciddiyetsizlik kaldırmıyor. Yönetimden teknik kadroya, futbolculara herkes sanki bitse de gitsek havasındaydı. Dolayısıyla bu sonuç da kaçınılmaz oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek