SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Mustafa Denizli ile Ümit Milli Takım ve A Milli Takım’da ikişer yıl çalıştım. Beni antrenörlüğe başlatan bana destek veren Mustafa hocaydı. Bana göre tarih yazmıştır Galatasaray Kulübü’nde. Tekrar çok sevdiği yere döndüğü için kendisine çok çok başarılar diliyorum. Ben başarılı olacağına da yürekten inanıyorum. Tabii ki sonradan takım almak hele hele ligin arasında takım almak zordur. Onun için zor bir göreve soyundu Mustafa hoca. Deneyim olsun, Türk futbolunu çok iyi tanımasından dolayı olsun Galatasaray camiasını çok çok iyi bildiğinden dolayı olsun çok başarılı olacağına inanıyorum. Tabii belli bir sürenin geçmesi gerekiyor onun için de herkesin de sabırlı olması gerekiyor. Mustafa hoca da zaten böyle zor görevlerin teknik direktörü. İlk maçında da karşısına biz çıktığımız için üzgünüz. şeklinde konuştu.

EN İYİ SONUCU ALMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ

Çalımbay, Avrupa Şampiyonası’na katıldık. Final maçları oynadık. Bunlardan da alnımızın akıyla çıktık. Kendisine tekrar tekrar başarılar diliyorum . Bütün amacımız Galatasaray maçından iyi bir şekilde ayrılmak. dedi

LİGİ İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE BİTİRECEĞİZ

Rıza Çalımbay, Sezona iyi başladık ve iyi de götürüyoruz. Şu ana kadar geldiğimiz yer bizim için iyi ama daha iyi olması gerekiyor. Hakem arkadaşlarımızın yaptığı bariz yanlışlardan bazı puan kayıplarımız oldu. Hiçbir zaman da mücadeleden kopmayan bir takımımız var. Sakatlık ve buna benzer şeyler yaşamazsak inşallah ligi istediğimiz şekilde bitireceği. Hamza hoca ile gelene kadar 3 kupada çok iyi işler yaptılar. İyi de bir kadroları var. Mustafa hoca ile yeni bir havayla başlayacakları için ve bizimle de ilk maçları olacakları için zor bir maç gibi gözüküyor. dedi.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Çalımbay, şöyle devam etti :

“İlk onbir’de değişiklik olabilir. Sakatlık yaşayan isimler var Bu arkadaşlarımızın net durumunu aldıktan sonra karar vereceğiz. En küçük sakatlığı olan oyuncularımızı oynatmayı riske etmeyi düşünmüyoruz”.

HOCA DEĞİŞİKLİĞİ DAİMA RAKİP TAKIM İÇİN DEZAVANTAJDIR

Çalımbay, Hamza hoca bıraktığında tabii ki burada yeni şeyler olur yeni hava oluşur. Teknik direktör değişikliğinde yüzde yüz iki üç hafta olumlu şekilde takıma yansır. Bu bizim için avantaj olmayacak dezavantaj olacaktır. yanıtını verdi

TUNAY TORUN BÜYÜK TAKIMLARA KARŞI İYİ PERFORMANS GÖSTERDİK

Kasımpaşa’nın başarılı oyuncusuTunay Torun ise Galatasaray maçının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, Büyük takımlara karşı kendimizi göstermek istiyoruz. Bu sezon çok iyi maçlar oynadık. Büyük takımlara karşı da iyi performans gösterdik ve bunu da sürdürmek istiyoruz. diye konuştu.

Diğer taraftan Kasımpaşa, Göktürk tesislerinde Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, pas çalışması ve ısınma hareketleri ile idmanı tamamladı..