SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekibi Samsunspor’un teknik direktörü Ümit Özat, Göztepe maçına değinirken, “Hakemlerin saha içerisinde futbolculara saygısız davranmaya hakları yok. Böyle efendi oyunculara denk geldiler” dedi.

Nuri Asan Tesisleri’ndeki haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ümit Özat, 2-0 kaybettikleri Göztepe maçında bu sezonun en kötü futbolunu oynadıklarını belirtti. Kulüp yönetiminin Futbol Federasyonu’na Göztepe maçının hakeminin şikayet ettiğini belirten Ümit Özat, açıklamasında şu iddialarda bulundu:

“Hakemler, dua etsinler ki benim futbolculuğuma denk gelmediler. Böyle efendi oyunculara denk geldiler. Onlar olmazsa sen halı sahada bile maç yönetemezsin. Sen bu penaltıyı vermesen de belki biz Göztepe’ye yenilebilirdik. Formaları bile birbirine çarpmayan pozisyonda penaltı veriyorsun. Pozisyonun içerisindeki oyuncu bile şaşırdı. Acaba bana faul mü çaldı diye baktı.”

ÜMİT ÖZAT ZOLA’YI SİLDİ

Kadro dışı bırakılan Zola ile çalışmak istemediğini, bunu kendisine de söylediğini ifade eden Ümit Özat, şöyle dedi:

“Düşünmediğim bir oyuncuyu idmana çıkartacağıma, alt yapıdan birini alır, ona yer açarım. Kendisine verebileceğim kadar şans verdim. Bu Zola’nın kötü futbolcu olduğu anlamına gelmez. Dikiş tutmadı. Ofoedu’yu 1461 Trabzon’da kim tanıyordu. Ama şimdi Ofeodu bu ligin aranan oyuncusu. Zola da belki başka bir takımda tutabilir.”