SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya Voleybol Federasyonu, Türkiye’de oynanacak Arkas Spor- Belogorye ile Ziraat Bankası – Dinamo Moscow maçlarının ileri bir tarihe ertelenerek, başka bir ülkede oynanması için Avrupa Voleybol Konfederasyonu’na (CEV) başvurdu.

Rusya Voleybol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, ”Türk voleybol takımlarıyla oynanacak maçların, daha ileri tarihe alınması talebiyle Avrupa Voleybol Federasyonu’na resmi başvuru yaptık. Rus takımlarının Türkiye’ye gidememe ihtimaline hazırlıklı olmalıyız” denildi.

Rusya Voleybol Federasyonu Sekreteri Aleksandr Yaremenko, Türkiye’de oynanacak voleybol müsabakalarının tarafsız bölgelere alınmasının da değerlendirildiğini açıkladı.

RUSYA’NIN TALEBİ REDDEDİLDİ

Öte yandan Avrupa Voleybol Federasyonu Basın Sözcüsü Federico Ferrraro, Voleybol ligi maçlarının önceden planlanan takvime göre gerçekleştirileceğini bildirdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu yetkilileri ise yapılan bu başvurunun ardından kendilerine resmi bir yazı gelmediğini, geldiği taktirde gerekenin yapılacağını duyurdu. Halkbank’ın ise Zenit Kazan deplasmanı için yarın Dışişleri ve Spor Bakanlığı ile görüşeceği, kararını ona göre vereceği öğrenildi.

Rus ve Türk voleybol takımları arasında gelecek hafta şu karşılaşmaların oynanması bekleniyor:

1 Aralık: Arkas Spor – Belogorye (Türkiye, İzmir)

2 Aralık: Zenit Kazan – Halkbank (Rusya, Kazan)

2 Aralık: Ziraat Bankası – Dinamo Moscow (Türkiye, Ankara)