SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de haftalardır galibiyet yüzü göremediği için 4 puanla son sırada yer alan Eskişehirspor, teknik direktörü Samet Aybaba gözetiminde Vali Henefi Demirkol Tesisleri’nde tempolu bir çalışma yaptı.

Samet Aybaba, antrenmandan önce yaptığı açıklamada, taraftarların desteği ile Mersin İdmanyurdu’nu yenip çıkışa geçmek istediklerini söyledi. Samet Aybaba, şöyle devam etti:

“Son oynadığımız Torku Konyaspor maçında futbol adına bir şeyleri çok iyi yaptık. Oyuncularımı o zaman da kutladım, şimdi de kutluyorum. Keşke bunlar puana dönseydi diyoruz. Futbol enteresan. Her şeyi doğru yaparsınız ama biraz da şansın yanınızda olması lazım. Biz o maçı bırakıp, önümüzdekilere bakacağız. Artık şans da yanımızda olsun. Mersin İdmanyurdu maçı çok önemli. Bizim bundan sonraki her maçımız önemli. Bu, ligin sonuna kadar devam eden bir mücadele. O yüzden biz maç maç bakıp, mücadeleyi görmemiz lazım. İyi takım olma yolunda her antrenmanda biraz mesafe kat ediyoruz. Arkadaşlarımız olayın bilincinde. Eğer Konya’daki istek ve arzularını sahaya yansıtırlarsa bizim için kolay bir maç olacak diye düşünüyorum. Yukarıya nasıl daha hızlı çıkarız bunun peşindeyiz.. Lawal ve Alpaslan’ı hazır görmediğim için geçen hafta kadroya almadım. Şimdi çalışıyorlar. Hak ederlerse takım içindeki yerlerini alırlar.”

Yayınlanma Tarihi:17:41,