SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rus taraftarlardan olay pankart

Rusya ile Türkiye arasındaki gerginlik spor yansıyor. Avtodor Saratov-Beşiktaş maçında giden Rus taraftarlar, tribünde "Hainler" yazan bir pankart astı.

Güncellenme: 21:45, 25/11/2015
Rus taraftarlardan olay pankart

Türkiye hava sınırını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası iki ülke arasında başlayan gerginlik spora da yansıyor. Eurocup E Grubu 7. maçında Rusya’da Avtodor Saratov ile karşılaşan Beşiktaş Sompo Japan iki gündür Rus polisinin sıkı güvenlik tedbirleri ile korunuyor. Siyah-beyazlıların kaldığı otel ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan Rus polisi deyim yerindeyse adeta kuş uçurmadı.

Bu akşam oynanan ve Avtodor Saratov’un 93-83 kazandığı grup maçına ise Rus seyircilerin açtığı pankart ve dövizler damgasını vurdu. Tribünün bir tanesini tamamen kapatacak şekilde yaklaşık 20-30 metre uzunluğunda dev bir pankart hazırlayan Rus seyirciler bu pankarta Rusça ve Türkçe ‘Hainler’ yazdı. Bunun yanı sıra bir çok döviz hazırlayan Rus taraftarlar maçta zaman zaman Türkiye aleyhine tezahüratlar yaptılar.

rus-,iç

Rus taraftarlardan olay pankart

Beşiktaş Basketbol Sorumlu Yöneticisi Hakan Özköse ve kulüp yetkililerinin girişimi ve şikayetleri sonucu 3. periyotta bu dev pankart salondan kaldırıldı.

Yayınlanma Tarihi:21:40,