SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rodionov uyardı: Provokasyona gelmeyin

Beşiktaş Sompo Japan ve Banvit basketbol takımları bu akşam Rus rakipleriyle deplasmanda karşılaşacak. Siyah beyazlı temsilcimizin rakibi Avtododor Saratov’un başkanı Vladimir Rodionov, kulübün resmi sitesinden bir bildiri yayınlayarak, taraftarlarına provokasyonlara gelmemeleri yönünde uyarıda bulundu.

Güncellenme: 15:53, 25/11/2015
Rodionov uyardı: Provokasyona gelmeyin

Rusya ile dün yaşanan uçak krizi spora da yansıdı. Bilindiği gibi bu akşam 18.00'de Eurocup'taki temsilcilerimiz Beşiktaş ve Banvit, Rus rakiplerle karşılaşacak. Saratov'da Avtador ile karşılaşacak olan siyah beyazlıların güvenliği için üst düzey tedbirler alındı…

Avtodor Saratov Kulübü Başkanı Vladimidir Rodionov, kulübün resmi sitesinden bir bildiri yayınlayarak taraftarlarını provokasyonlara gelmemeleri yönünde uyardı. Başkan Rodionov, bildirisinde şu ifadeleri kullandı: “Taraftarlarımızdan spor ve siyaseti birbirine karıştırmamalarını rica ediyoruz. Kulübümüzün tribündeki davranış esaslarına ilişkin kurallarına uyulmasını talep ediyoruz. Şehrimizin, ülkemizin ve kulübümüzün imajını unutmayın! Taraftarımızın, her zamanki gibi güçlü bir şekilde takımlarını destekleyeceğine inanıyorum. Rakibe herhangi bir saldırı, hakaret ya da provokasyon içinde olmayacaklarına inanıyorum. Avtodor'un Euro Cup'ta bir üst tura çıkmak adına önemli bir fırsat yakaladığını unutmamalıyız. Spor her zaman olduğu gibi politikanın dışında kalmalıdır.”