SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamza Hamzaoğlu'nun yerine Mustafa Denizli'nin göreve getirilmesini değerlendirirken, “Galatasaray'ın başında bir Beşiktaşlı teknik direktörün olmasından memnuniyet duyarım” ifadelerini kullanan Başkan Fikret Orman bu sözlerine Milliyet aracılığıyla açıklık getirdi.

Beşiktaş Başkanı, “Hiç kimse bu yorumumu başka yerlere çekmesin. Gerçekten de Mustafa Denizli gibi bir hocanın Galatasaray gibi bir camiaya hoca olmasından mutluluk duyuyorum. Rıza Çalımbay da oraya gitse, bir Beşiktaşlı gittiği için yine memnun olurum” dedi.

Galatasaray'ın yaptığı Denizli seçimine saygı duyduğuna vurgu yapan Fikret Orman, “Profesyonellerin tuttukları takımlara bakılmaz. Bizim kulübümüzde de Fenerbahçeli ve Galatasaraylı olan birçok profesyonel var ve ben hepsiyle de çalışmaktan çok memnunum. Aynı şekilde Galatasaray ve Fenerbahçe bünyesinde çalışan personel arasında da başka takımları tutanlar olabilir. Ben kesinlikle Mustafa Denizli'ye ince mesajlar verecek şekilde konuşmadım, gönderme yapmadım. Sonuç olarak Denizli, bizim camiamıza da hizmet etmiş ve kupalar kazandırmış bir teknik adam” ifadelerini kullandı.

Gündüz Kılıç örneği Başkan Fikret Orman, Beşiktaş'ın geçmişinde de başka takımları tutup, siyah-beyazlı ekibi çalıştıran isimler olduğunu da hatırlattı. Orman, “Gündüz Kılıç, Beşiktaş tarihine geçmiş bir isimdir. Allah gani gani rahmet eylesin. Beşiktaşlılar onu çok severdi, ama kendisi Galatasaraylıydı. Hiç kimse onun Galatasaraylı oluşuna bir şey demedi. Aynı şekilde Mustafa Denizli de Beşiktaşlı olarak tabii ki Galatasaray'ı veya başka kulüpleri çalıştırabilir. Söylediklerimde kimse başka niyetler aramamalı. Kaldı ki bizim şu anki hocamızın Trabzonsporlu olduğunu herkes biliyor” diye konuştu.

(Milliyet)

Yayınlanma Tarihi:08:03,