SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernando Muslera’dan Mustafa Denizli yorumu

Galatasaray'ın başarılı kalecisi Fernando Muslera, Atletico Madrid maçı sonrası takımda bazı şeylerin değişmesi gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 23:54, 25/11/2015
Fernando Muslera’dan Mustafa Denizli yorumu

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 5.  maçında Atletico Madrid ile deplasmanda karşılaşan Galatasaray’da maçın farka gitmesini engelleyen Fernando Muslera, karşılaşmanın ardından Tivibu’ya açıklamalarda bulundu.

Çok zor bir rakibe karşı oynadıklarını söyleyen Fernando Muslera “Sahanın her yerinde baskı yapan bir takım… Nefes aldırmıyorlar. Ne yazık ki istediğimiz oyunu oyanyamadık. Takım oyunu oynuyorlar, baskı yapıyorlar, rakibi oynatmıyorlar. Böyle olunca da bu sonuç ortaya çıkıyor” dedi. Bu maçı unutup Avrupa Ligi’ne gidebilmek için Astana maçına odaklanmaları gerektiğini söyleyen Uruguaylı kaleci, artık hedeflerinin Avrupa Ligi olduğunu söyledi.

Son olarak takımın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli hakkındaki düşüncelerini belirten Fernando Muslera “Mustafa Denizli’nin gelmesi bir-iki gün içinde çok büyük değişim yaratmaz. Ancak kendi oyun sistemini ve düşüncelerini bize yansıtmaya, bazı şeyleri değiştirmeye çalışacaktır. Bence de bazı şeylerin değişmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.