SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin en iyisi Oğuzhan Özyakup

Beşiktaş’ın gurbetçi yıldızı Oğuzhan Özyakup, ligde bu sezon tam 4 gol atıp, 5 de asist yaparak Türkiye’nin en verimli orta saha oyuncusu haline geldi.

Güncellenme: 08:15, 24/11/2015
Türkiye’nin en iyisi Oğuzhan Özyakup

Slaven Bilic döneminde bir türlü patlama yapamayan Oğuzhan Özyakup, eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Sezon başında teknik direktörlük koltuğuna Şenol Güneş'in oturmasından sonra ise Türkiye çok farklı bir Oğuzhan Özyakup izlemeye başladı.

Beşiktaş'ta liderlik görevine soyunan yıldız futbolcu, yeteneklerini özgürce sergilerken, Kara Kartal'ı da zirveye uçurmayı başardı. Oğuzhan Özyakup'un bu sezon ortaya koyduğu futbol, istatistiklere de yansıdı.

TEBRİKLER OĞUZHAN ÖZYAKUP

Süper Lig'de rakip fileleri tam 4 kez havalandıran Oğuzhan Özyakup, 5 asist yaparak arkadaşlarını da coşturdu. Ozzie bu istatistiğiyle Türkiye'nin en verimli orta saha oyuncusu olmayı da bildi.

Bu arada karşılaşma sonrasında soyunma odasında takım arkadaşları da Ozzie'yi tebrik ettiler. Ersan da İnstagram'dan, “Takım olarak sergilediğimiz mücadeleyle kazanmayı hak ettik. Ozzie ise bildiğiniz gibiydi. Tebrikler Oğuzhan Özyakup. Önünde büyük bir gelecek var” diye yazdı.