SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Kulübü, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in maçla ilgili olarak kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Şenol Güneş´e ait ifadelerin üzüntü ile karşılandığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Sayın Şenol Güneş, kulübümüz yardımcı antrenörü ve bir yöneticisinin kendi alan ve kadrolarına fiziksel ve sözlü müdahalede bulunduğunu iddia etmiş ve iddia ettiği bu eylemlere tepki olarak ağzından kötü bir söz çıkmış olabileceği imasında bulunmuştur.Canlı yayın esnasında izleyenlerin de açık bir şekilde gördüğü üzere olay anında kulübümüzün mensuplarının bir hakem kararından memnuniyetsizliklerini ortaya koyarken eylemin olduğu noktaya ve neticede müsabaka hakemine doğru yöneldikleri esnada kaçınılmaz olarak o yönde bulunan rakip takım teknik alanına yaklaştıkları tartışmasızdır. Muhatap kesinlikle rakip takım mensupları değildir.

“GÜNEŞ GEÇİŞTİRMEYE ÇALIŞMIŞTIR”

Ancak Sayın Şenol Güneş kendileri lehine olan hakem hatasını savunma gereği hissetmiş olmalı ki kendisi ile hiçbir ilgisi olmayan kişilere karşı anlaşılmaz bir tepki vermiştir. Sayın Güneş, ‘net olarak hatırlamıyorum, ağzımdan kötü bir söz çıkmışsa…’ gibi ifadeler ile kendi davranışını geçiştirmeye çalışırken bir yandan da maalesef mensuplarımıza yapmadıkları şeyleri mal etmeye kalkışmıştır. Kamuoyuna özellikle belirtmek isteriz ki, durumun doğal neticesi olarak ne Sayın Şenol Güneş'in ne de diğer bir rakip takım mensubunun dahli olmayan bir hakem kararına olağan tepkilerini veren mensuplarımız rakip takım mensuplarına hiçbir şekilde sözlü veya fiziki bir müdahalede bulunmamışlardır.”