SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin kalecilerinden Fabiano Ribeiro, Molde karşısında tek hedeflerinin galibiyet olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’nin Brezilyalı file bekçisi Fabiano Ribeiro, sakatlık süreci ve UEFA Avrupa Ligi’nde 26 Kasım’da deplasmanda oynayacakları Molde maçı hakkında açıklamalarda bulundu. Kulüp televizyonuna konuşan ve yaşadığı sakatlık sonrasında bir hafta önce takımla çalışmalara başlayan Fabiano Ribeiro, “Takım arkadaşlarımla çalışmaya tekrar başladığım için çok mutluyum. Takımdan ayrı kaldığınız zamanlarda içinizde fazlasıyla özlem oluşuyor. Bir an önce takıma dönüp, tekrar yardımcı olmak ve çalışmalara katılmak istiyorsunuz. Sakatlık süreci ve ondan sonraki dönemde ben de en iyi şekilde çalışmaya gayret gösterdim. Artık iyileştim. Takıma yardımcı olabilmek için yavaş yavaş iyi seviyeye artık geliyorum.” ifadelerini kullandı.

“SON DERECE KRİTİK BİR MAÇ”

Norveç ekibi Molde ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi A Grubu 5. hafta maçının önemine değinen Fabiano Riberio, “Çok çok önemli bir karşılaşmaya daha çıkacağız. Bizim için son derece kritik bir maç olacak. Galibiyete fazlasıyla ihtiyacımız var. Karşılaşma öncesindeki süreçte çok iyi şekilde çalıştık. Sezon boyunca bizim hedeflerimiz var ve bu hedeflere ulaşma noktasında Molde karşısında çok önem ifade eden bir karşılaşmaya çıkacağız. İyi bir maç çıkarmak istiyoruz ve tek hedefimiz galibiyet.” diye konuştu.

Maçın oynanacağı Molde’deki hava şartları ve saha zemininin suni çim olmasıyla ile ilgili de Brezilyalı kaleci, “Norveç’te farklı hava şartlarında oynayacağız. Alışık olduğumuz bir ortam ve saha türü olmayacak ama bizim şu an bunu düşünmememiz gerekiyor. Maça en iyi şekilde hazırlanıp, saha içinde neler yapabiliriz bunlara en iyi şekilde konsantre olmamız gerekiyor. Sahayı ve havayı düşünürsek başka detaylara takılmış oluruz. Biz birlikte nasıl oynarız, nasıl en iyi şekilde performansımızı yansıtırız, buna odaklanmalıyız. Hedeflerimiz büyük ve bu şekilde düşünerek galip gelebileceğimize inanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.